Podpisanie umowy na opracowanie koncepcji rozbudowy szpitala PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 27 Lipiec 2015 10:43


alt

13 lipca 2015 r. Dyrektor Szpitala Powiatowego w Wołominie – Andrzej Gruza i Prezes Spółki Archimed  Sp. z o. o – Michał Grzymała-Kazłowski podpisali umowę dotyczącą opracowania koncepcji częściowej modernizacji szpitala. Umowa dotyczy przede wszystkim projektu koncepcyjnego rozbudowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz częściowej rozbudowy szpitala z przeznaczeniem na Przychodnię Specjalistyczną. Przy powstawaniu projektu i jego realizacji odbędzie się też przegląd placówki z ewentualnym  wskazaniem innych kierunków modernizacyjnych.
ARCHIMED Sp. z o. o. jest pracownią architektoniczną specjalizującą  się w projektowaniu obiektów ochrony zdrowia. Lista wykonanych przez spółkę koncepcji modernizacyjnych i projektów technicznych dla placówek medycznych jest bardzo długa – znajdują się na niej m.in. przygotowane i zrealizowane projekty dla: Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach, Szpitala Specjalistycznego Inflancka w Warszawie, Szpitala św. Zofii w Warszawie, Instytutu Kardiologii im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Aninie, Szpitala na Solcu, Szpitala Powiatowego w Żyrardowie, Szpitala Powiatowego w Pruszkowie czy Szpitala Powiatowego w Łowiczu.
Prezes Zarządu i Główny Projektant - dr inż. arch. Michał Grzymała-Kazłowski  jest Członkiem Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów i SARP. Ukończył studia, a następnie obronił pracę doktorską  na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Jest równocześnie jedynym architektem w Polsce posiadającym specjalizację Master of Enginieering in Hospital Designing, nadawaną przez belgijską uczelnię KU Leuven, potwierdzającą najwyższe przygotowanie w zakresie projektowania obiektów medycznych.
Prace dotyczące projektu modernizacji Szpitala Powiatowego w Wołominie już się rozpoczęły – wykonana została wizja lokalna w obecności pracowników szpitala, a obecnie przygotowywana jest inwentaryzacja funkcjonalna, która pokazać ma architektom aktualną "mapę" funkcji szpitala.
Szpital spodziewa się pozyskać fundusze na w/w inwestycje ze środków Unii Europejskiej (I połowa 2016 r.) przy wsparciu Starostwa Powiatu Wołomińskiego. Szpital Powiatowy w Wołominie dziękuje przy tej okazji władzom Powiatu Wołomińskiego za dotychczasową pomoc i wsparcie finansowe – we wszystkich realizowanych inwestycjach. Na najwyższą uwagę zasługuje tu wybudowanie i oddanie do użytku nowoczesnej Stacji Dializ. Obecnie trwa modernizacja Oddziału Nefrologii oraz Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

 

Ładowanie systemu rejestracji internetowej
loading
Proszę czekać