Zbigniew Makarczyk - wspomnienie PDF Drukuj Email
Wtorek, 25 Sierpień 2015 11:07


 Zbigniew Makarczyk - wspomnienie


alt

Zbigniew Makarczyk  urodził  się  22 stycznia 1944 r. w Grodnie. Dyplom lekarza uzyskał w roku 1969. Był specjalistą w zakresie chorób wewnętrznych i geriatrii. Ukończył studia  podyplomowe w zakresie ekonomiki zdrowia i organizacji ochrony zdrowia.
Początek Jego kariery zawodowej i wiele kolejnych lat pracy związanych było  ze Szpitalem w Wołominie, gdzie od lipca 1969 roku pracował jako:  lekarz stażysta, a następnie młodszy asystent i asystent Oddziału Chorób Wewnętrznych - w Radzyminie i Wołominie.
W latach 1980 - 1981 pełnił obowiązki zastępcy ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych, a następnie - do roku 1991 był kierownikiem Przychodni w Przemysłowym Zespole Opieki Zdrowotnej -  Ośrodku Medycyny Pracy Budowlanych w Warszawie.
Jednocześnie w latach 1969 – 1990 pełnił dyżury lekarskie w Oddziale Doraźnej Pomocy i Przyjęć, Oddziale Chorób Wewnętrznych, Oddziale Anestezjologii i  Neurologii w Szpitalu w Wołominie. W latach 1985 – 1990 był kierownikiem Przychodni Cechu Rzemiosł Różnych w Wołominie.
W środowisku medycznym dał się poznać jako dobry fachowiec i sprawny organizator, a także niestrudzony propagator idei ,,Solidarności". Skutkiem tego w    1991 roku objął stanowisko  Dyrektora  Szpitala w Wołominie, które piastował do roku 1997.  W latach 1997 - 1998  pracował jako lekarz rejonowy i lekarz w „Poradni dla kombatantów”. Był aktywny zawodowo niemal do ostatnich chwil swojego życia.
W pracy wykazywał się fachowością, sumiennością, dużą odpowiedzialnością i troską o chorego oraz wysokim poziomem etyki lekarskiej. Dzięki wartościom osobistym i posiadanej specjalizacji z geriatrii miał niespotykany dar opiekowania się ludźmi starszymi. Był niezwykle ceniony w środowisku sybiraków, został odznaczony m.in.: Odznaką Honorową Związku Inwalidów Wojennych, Odznaką Honorową Sybiraka, Odznaką Ministra Zdrowia „Za wzorową pracę w Służbie Zdrowia”.

13 sierpnia w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie żegnaliśmy doktora Zbigniewa Makarczyka. Jesteśmy wdzięczni za to, że był z nami przez wiele lat. Zawsze cieszył się dużym szacunkiem wśród pacjentów, kolegów, współpracowników i przełożonych. W naszej pamięci pozostanie jego pogodna twarz, życzliwy uśmiech, dobre słowo jakie miał dla każdego i pomocna dłoń, którą wielokrotnie do wszystkich wyciągał. Raz jeszcze składamy serdeczne wyrazy współczucia Żonie, Córkom  oraz całej Rodzinie doktora.

               Dyrekcja oraz pracownicy Szpitala Powiatowego w Wołominie

 

Ładowanie systemu rejestracji internetowej
loading
Proszę czekać