Certyfikat zgodności w obszarze bezpieczeństwa i efektywności energetycznej PDF Drukuj Email
Wtorek, 24 Listopad 2015 10:35

Szpital w Wołominie spełnił warunki uzyskania Certyfikatu Zgodności w obszarze bezpieczeństwa i efektywności energetycznej, otrzymał informację nt. swojego stanu bezpieczeństwa w badanym obszarze oraz uzyskał listę działań naprawczo-doskonalących. Fundacja potwierdziła trafność metody audytowania, prawidłowości kwestionariusza audytowego oraz narzędzi analitycznych i prezentacyjnych. Akredytowany przez Fundację audytor (IEN) w rzeczywistych warunkach potwierdził kompetencje audytorskie i wiedzę merytoryczną w audytowanym obszarze.

Dzięki otwartej na zmiany i innowacyjność Dyrekcji i Kadrze Kierowniczej, zaangażowaniu oraz wzorcowej współpracy pomiędzy stronami audyt zakończył się sukcesem. Szczególne podziękowania ze strony Fundacji  i Grupy IEN należą się Panu Tomaszowi Borońskiemu - Dyrektorowi ds. Administracyjno-Eksploatacyjnych oraz Panu Kazimierzowi Rutkowskiemu  - Kierownikowi ds. Technicznych.

Fot. Wręczenie Certyfikatu Zgodności (obszar: bezpieczeństwo i efektywność energetyczna). Z lewej – Dyrektor Szpitala Powiatowego w Wołominie - Pan Andrzej Gruza, z prawej - Prezes Fundacji Energum Medica - Pan Dariusz Kulawik.
Należy podkreślić, że Fundacja Energum Medica wraz z IEN przeprowadzając szczegółowy audyt na terenie szpitala w zakresie bezpieczeństwa energetycznego wskazała administratorowi obiektu słabe i silne strony w infrastrukturze energetycznej i bezpieczeństwa. Dzięki audytowi i programowi naprawczemu placówka szpitalna zobowiązana jest do wdrożenia harmonogramu poprawy sprawności i efektywności  energetycznej. Planowana jest realizacja zastosowania odnawialnych źródeł energii na bazie systemów paneli solarnych i ogniw fotowoltaicznych. Rozważana jest w przyszłości inwestycja w mikrokogenerację gazową na poczet pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej. Równolegle, wraz z perspektywą rozwoju Szpitala w OZE, czynione będą kroki pozyskania dofinansowania ze środków unii europejskiej na ich realizację.