Motylkowy Oddział Pediatryczny PDF Drukuj Email
Czwartek, 25 Luty 2016 14:43

24 lutego w godzinach popołudniowych w Szpitalu Powiatowym w Wołominie zrobiło się gwarno i wesoło. Szpital miał tego dnia wielu niezwykłych gości – przyjechali wolontariusze, pracujący społecznie przy ozdabianiu ścian Oddziału Pediatrycznego, przybyły też organizatorki malowania – Agnieszka Szyszkowska z Fundacji „Przytul Misia” i Marta Saks – artysta plastyk, a także pomysłodawczyni całej akcji – Emilia Oleksiak.
Wśród zaproszonych przez organizatorki malowania gości była pani Jolanta Kwaśniewska  –  Prezes Fundacji „Porozumienie bez barier”, pani  Anna  Jankowska-Drabik – Dyrektor Fundacji,  pani Bożena Żelazowska – Przewodnicząca Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz pani prof. Teresa Jackowska – Społeczny Doradca Rzecznika Praw Dziecka. Nie zabrakło też przedstawicieli powiatu wołomińskiego oraz miasta – w osobach Wicestarosty – pana Adama Łossana i pani Burmistrz Wołomina – Elżbiety Radwan.
Pani Jolanta Kwaśniewska, dyrektor szpitala – Andrzej Gruza, Wicestarosta Adam Łossan, Burmistrz Wołomina – Elżbieta Radwan oraz przedstawicielka wolontariuszy – Agata Jędrysiak przecięli wstęgę, symbolicznie otwierając wyremontowany i odmalowany oddział. Następnie goście mieli okazję obejrzeć małą cześć artystycznych dokonań w korytarzu oddziału.
Dalsza część spotkania - na Sali Konferencyjnej Stacji Dializ - miała charakter podziękowań. Wszyscy wolontariusze otrzymali dyplomy i drobne upominki, a także książki Janusza Korczaka – prezent od Rzecznika Praw Dziecka. Dla małych pacjentów pediatrii też zostały przygotowane drobne niespodzianki.
Malowanie ścian Oddziału Pediatrycznego w Wołominie zakończyło program „Szpitali Motylkowych” realizowanych przez Fundację „Porozumienie bez barier”. To ostatni oddział w Polsce wyremontowany w ramach tego programu. W ramach umowy z fundacją szpital otrzymał fundusze na farby, pędzle i inne przybory malarskie.
Dziękujemy Starostwu Powiatu Wołomińskiego za wkład finansowy, przeznaczony w całości na gruntowny remont oddziału i przygotowanie ścian do kolorowania.
Nieoceniona w akcji dekorowania ścian była praca 81 wolontariuszy, którzy spędzili wiele dni pracując społecznie na rzecz szpitala. W imieniu małych pacjentów i pracowników Oddziału Pediatrycznego bardzo serdecznie dziękujemy darczyńcom i wszystkim artystom.