Uroczyste nadanie nowej nazwy szpitalowi – Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie oraz otwarcie lądowiska dla śmigłowców ratownictwa medycznego PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 18 Wrzesień 2017 12:10

W dniu 16 września 2017 r. na terenie szpitala odbyło się uroczyste nadanie nowej nazwy szpitalowi – Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie oraz otwarcie lądowiska dla śmigłowców ratownictwa medycznego na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Patronat honorowy nad ceremonią objął Abp Henryk Hoser SAC Biskup Warszawsko-Praski i wraz z Dyrektorem Szpitala Andrzejem Gruzą, Starostą Wołomińskim Kazimierzem Rakowskim, Przewodniczącym Rady Powiatu Wołomińskiego Januszem Werczyńskim oraz Dyrektorem Wydziału Zdrowia MUW w Warszawie Jarosławem Chmielewskim dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi. W uroczystości udział wzięli włodarze naszego regionu, przedstawiciele samorządów lokalnych, lotniczego pogotowia ratunkowego i wielu innych wspaniałych gości. Dyrektor podziękował wszystkim gościom za wsparcie, na które szpital może nieustanne liczyć, i bez pomocy których ta oraz inne inwestycje nie mogłyby zostać skutecznie zrealizowane. Posiadając Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz lądowisko dla śmigłowców ratownictwa medycznego  spełniamy wszystkie wymogi obecnie stawiane systemowi ratownictwa medycznego, podnosząc tym samym poziom bezpieczeństwa i opieki zdrowotnej w całym Powiecie Wołomińskim.