Wielka Orkiestra grała także dla nas PDF Drukuj
Piątek, 03 Luty 2012 14:37

8 stycznia 2012 r., podczas jubileuszowego XX finału, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze na zakup urządzeń służących do ratowania życia wcześniaków oraz na pompy insulinowe dla kobiet w ciąży chorych na cukrzycę.Wołomiński Szpital wielokrotnie otrzymywał sprzęt zakupiony podczas tej wyjątkowej akcji. W tym roku główny organizator finału WOŚP w Wołominie Krzysztof Wytrykus zaprosiłprzedstawiciela Szpitala do licytowania złotego serduszka. Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego dr n. med. Ryszard Stańczak na chwilę przed rozpoczęciem licytacji powiedział
do zgromadzonych na sali OSiR ?Huragan?: - Pieniążki, które wpłacacie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, wracają do naszego Szpitala w Wołominie w postaci sprzętu medycznego. Stąd gorąca prośba o otwarcie serc ? dr Stańczak w kilku zdaniach przedstawił rodzimy OddziałNeonatologiczny, który od nowego roku znacznie zwiększył zakres działalności i z całą pewnością będzie korzystał ze sprzętu przekazanego przez WOŚP. Licytacja złotego serduszka przebiegła błyskawicznie. Symbol WOŚP w Wołominie wylicytowanoza 10 tysięcy złotych. Do zakupu zachęcali m.in. aktorka Bożena Stachura, burmistrz Wołomina Ryszard Madziar, przewodniczący Rady Miasta Marcin Dutkiewicz, radny Sejmiku Krzysztof Gawkowski oraz ordynator Ryszard Stańczak i organizator Krzysztof Wytrykus.
A.B.
Fot. Złote serduszko WOŚP w dobrych rękach aktorki Bożeny Stachury. Obok Krzysztof Wytrykus i Ryszard Stańczak.