Burmistrz Wołomina Ryszard Madziar odwiedził Oddział Neonatologiczny PDF Drukuj
Czwartek, 08 Marzec 2012 15:32

Burmistrz Wołomina Ryszard Madziar odwiedził Oddział Neonatologiczny. Po wizycie przyznał, że Oddział robi imponujące wrażenie.

Będziemy dbać o Szpital

W środę 7 marca burmistrz Wołomina Ryszard Madziar w towarzystwie Maksyma Gołosia ? naczelnika Wydziału Organizacji i Komunikacji Społecznej odwiedził Oddział Neonatologiczny wołomińskiego Szpitala. Po Oddziale gości oprowadzili: ordynator dr n. med. Elżbieta Kołodziejczak oraz dyrektor Szpitala Robert Mazur. Burmistrz Ryszard Madziar zapoznał się z działalnością Oddziału, przystosowanego do leczenia najmłodszych pacjentów oraz zobaczył, jak funkcjonuje nowoczesny sprzęt, zakupiony m.in. za środki przekazane przez Gminę Wołomin. Jeszcze w ubiegłym roku wołomińscy radni pierwsi w całym powiecie przekazali 100 tys. złotych na zakup sprzętu ratującego zdrowie dzieci.

Po wizycie burmistrz Madziar przyznał, że Oddział Neonatologiczny robi imponujące wrażenie. - Szpital Powiatowy znajduje się na terenie naszego miasta, dlatego jako burmistrz Wołomina jestem z niego szczególnie dumny. Tak jak dotychczas, będę się starał, żeby Szpital był coraz nowocześniejszy, wyposażony w dobrej jakości sprzęt medyczny. Cieszę się, że w tych staraniach popierają mnie radni, którzy nie szczędzą środków na wspieranie Szpitala. I mam nadzieję, że pozostałe gminy powiatu również będą wspierały nasz ? powiatowy ? Szpital. Po wizycie w Oddziale widzę, że wspierać warto, przekazane przez gminy pieniądze zostały dobrze wykorzystane na zakup sprzętu medycznego potrzebnego do leczenia maleńkich pacjentów.
Burmistrz podkreślił także, że do wołomińskiego Szpitala coraz częściej przyjeżdżają mieszkanki Warszawy, by właśnie w naszym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym urodzić dziecko. - Mam świadomość, że dla przyszłych mieszkańców Gminy Wołomin, którzy sprowadzą się do nas m.in. z Warszawy, bardzo ważny jest dostęp do opieki medycznej na wysokim poziomie. Moim zdaniem, dobry szpital działa na rzecz rozwoju miasta. Dlatego będziemy dbać o nasz Szpital w Wołominie a sam już dzisiaj deklaruję dalszą współpracę.

Niebawem dobiegną końca starania Oddziału Neonatologicznego oraz Oddziału Ginekologiczno-Położniczego o uzyskanie drugiego poziomu referencyjnego.
Wyższy poziom referencyjny umożliwi przyjmowanie porodów niestandardowych, a nie jak dotychczas, wyłącznie fizjologicznych: zdrowa matka i zdrowe dziecko. Od lat Oddział Ginekologiczno ? Położniczy cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony pacjentek, o czym świadczy zwiększająca się z roku na rok ilość porodów ? w 2011 r. ponad 2 tys. Stąd konieczność podwyższenia poziomu referencyjności, ponieważ porody przedwczesne i ciąże mnogie nie należą do rzadkości.
W związku ze zmianą poziomu referencyjności i zwiększeniem oferty medycznej, Oddział Neonatologiczny został zmodernizowany. Podstawowym warunkiem funkcjonowania Oddziału jest nowoczesne wyposażenie. Zakup m.in. inkubatorów, respiratorów, monitorów, pulsoksymetrów, był możliwy dzięki życzliwości sponsorów i wsparciu, jakiego udzieliły: Gmina Wołomin, Miasto Kobyłka i Gmina Jadów.

A.B.