Szpital przyjazny mediom i społeczeństwu PDF Drukuj Email
Środa, 04 Lipiec 2012 08:36

Plebiscyt ?Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu? był pierwszą tego typu inicjatywą o zasięgu regionalnym. Dotychczas samorządowcy byli nagradzani za działania ekologiczne i przychylność dla inwestorów. Natomiast tym razem nagrody przyznano za owocną współpracę z mediami i komunikację ze społeczeństwem.

W plebiscycie zorganizowanym przez Warszawską Grupę Doradców PR, którego finał odbył się w Centrum Konferencyjnym ?Kopernik? w Warszawie, wzięło udział 4 prezydentów miast, 15 burmistrzów, 10 starostów i 22 wójtów. W jury zasiedli dziennikarze, którzy w prasie, portalach internetowych, radiu i telewizji podejmują tematy związane z życiem społecznym. Nagrody przyznane podczas uroczystości podzielono na kilka kategorii, w każdej z nich przyznano trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia specjalne. Poszczególne kategorie to:

• Najlepszy Prezydent Roku 2011 na Mazowszu
  • Najlepszy Burmistrz Roku 2011 na Mazowszu
  • Najlepszy Starosta Roku 2011 na Mazowszu
  • Najlepszy Wójt Roku 2011 na Mazowszu
  • Najlepszy Rzecznik Roku 2011 na Mazowszu

Wśród wyróżnionych znalazły się także osoby działające na terenie powiatu wołomińskiego.
W kategorii Najlepszy Burmistrz Wyróżnienia Specjalne otrzymali: burmistrz Wołomina Ryszard Madziar, burmistrz Radzymina Zbigniew Piotrowski, burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk i burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński.
Nagrody przyznano także w kategorii Najlepszy Rzecznik Prasowy. Dobry rzecznik prasowy stanowi pomost komunikacji urzędów z obywatelami, a jego obowiązkiem jest przekazywanie informacji rzetelnych i zgodnych z prawdą. W tej kategorii Wyróżnienie Specjalne otrzymała Agata Bochenek, reprezentująca Szpital Powiatowy w Wołominie.