PODSTAWOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19:

ANKIETA WSTĘPNEJ KWALIFIKACJI

Zachęcamy do pobierania, wydruku i uzupełniania ankiety wstępnej kwalifikacji w domu. W razie braku możliwości pobrania jej ze strony, pacjent otrzyma ankietę na miejscu. Ankietę należy wypełnić przed rozpoczęciem udzielania świadczeń medycznych w naszej placówce. Ankieta jest obowiązkowa zarówno dla pacjenta jak i opiekuna, który będzie towarzyszył pacjentowi w dniu wizyty.

TEST NA COVID-19

Od 22.10.2020 r. mobilny punkt Drive-Thru działa na terenie Szpitala z wjazdem od ulicy Parkowej. Punkt przyjmuje pacjentów na podstawie skierowania. NIE obowiązuje wcześniejsza rejestracja!

Godziny przyjęć:
poniedziałek: 15:00-19:30
wtorek: 11:00-15:30
środa: 11:00-15:30
czwartek: 15:00-19:30
piątek: 11:00-15:30
sobota: 08:00-12:30
niedziela: 08:00-12:30

Na badanie zabierz dokument ze zdjęciem i swoim nr PESEL. Po wykonaniu badania wynik zobaczysz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, będziesz o nim również poinformowany przez lekarza POZ.

Jak przygotować się do badania w mobilnym punkcie pobrań?
Minimum 2 godz. przed badaniem: nie jedz, nie pij, nie żuj gumy, nie płucz jamy ustnej i nosa, nie myj zębów, nie przyjmuj leków, nie pal papierosów. Pobranie próbki do badań następuje w mobilnym punkcie pobrań (tzw. drive thru). Do mobilnego punktu pobrań należy udać się samochodem. W aucie powinna przebywać tylko osoba, która będzie miała wykonywany test. Na badanie w mobilnym punkcie pobrań należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem oraz numerem PESEL. Wyniki testu zostaną przekazane na Internetowe Konto Pacjenta oraz do lekarza POZ, który zlecił badanie.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: (22) 76 33 220, (22) 76 33 292 lub (22) 76 33 294

ODDZIAŁ COVIDOWY

W dniu 15.10.2020 r. w miejscu Oddziału Wewnętrznego wydzielono Oddział dla pacjentów z COVID-19. Oddział dysponuje 24 łóżkami, z których dwa to łóżka intensywnej terapii wyposażone w kardiomonitory oraz możliwość przeprowadzania tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Oddział przyjmuje pacjentów z potwierdzonym wynikiem COVID-19.