Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej 13-go maja 2019 r. w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie odbyło się uroczyste spotkanie.

Dyrektor Szpitala pan Grzegorz Krycki wraz z Starostą Wołomińskim panem Adamem Lubiakiem złożyli serdeczne życzenia i podziękowania Paniom Pielęgniarkom i Położnym  w Szpitalu za pomoc, którą każdego dnia niosą potrzebującym jej ludziom.
Także Starostwo Powiatu wołomińskiego przygotowało specjalne podziękowania i przekazało upominki. Pan Starosta podziękował Pani Dyrektor ds. Pielęgniarstwa – Urszuli Starużyk, za wsparcie dla pielęgniarek i położnych w ich codziennej, często niełatwej pracy, która stanowi istotny wkład w proces leczenia.

Z tej okazji miło nam także poinformować, że podczas uroczystości, zorganizowanej przez Izbę Pielęgniarek i Położnych, która odbyła się w Teatrze Roma w Warszawie, wśród wyróżnionych Pielęgniarek i Położnych znalazły się również Pielęgniarki ze Szpitala w Wołominie.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a są to:

Cecylia Nozderka, starsza położna Oddziału Ginekologiczno-Położniczego,
Barbara Rogowska, starsza pielęgniarka Oddziału Neurologicznego,
Iwona Skirzyńska Zastępca Kierownika Bloku Operacyjnego.

Organizowane w Okręgowych Izbach Pielęgniarek i Położnych liczne gale i konferencje są okazją do docenienia codziennej pracy na rzecz pacjenta, jak również – wyrazem silnego poczucia tożsamości zawodowej.