Miło nam poinformować, że już od przyszłego tygodnia Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie stanie się placówką biorącą udział w Narodowym Programie Szczepień populacyjnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2! O dokładnej dacie uruchomienia punktu poinformujemy za kilka dni.

Na wniosek Starosty Adama Lubiaka oraz po szczegółowej analizie sytuacji epidemiologicznej w powiecie wołomińskim Dyrektor Grzegorz Krycki wystąpił do Narodowego Funduszu Zdrowia o zgodę na stworzenie w Szpitalu punktu szczepień populacyjnych. Dzisiaj otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź i rozpoczynamy pracę nad uruchomieniem punktu. To bardzo ważne, ponieważ w naszym rejonie osób zaszczepionych jest na razie niewiele, za to chorujących na koronawirusa wciąż przybywa. Tę sytuację widać zwłaszcza
w szpitalnych oddziałach, gdzie osób ciężko przechodzących COVID-19 jest coraz więcej.
Powodem tego stanu jest nie tylko niebezpieczniejsza, bardziej zaraźliwa, brytyjska mutacja wirusa, ale też niewystarczająca liczba punktów, w których mieszkańcy powiatu mogliby się zaszczepić, biorąc pod uwagę jego wielkość. Na tę niepokojącą zależność zwrócili uwagę zarówno Starosta, jak i Dyrekcja Szpitala. Stąd wniosek o włączenie naszej placówki do programu szczepień populacyjnych.
Mamy ogromną nadzieję, że dzięki temu wspólnie powstrzymamy rozprzestrzenianie się koronwirusa w powiecie oraz pomożemy zapewnić mieszkańcom zdrowie i bezpieczeństwo.