W piątek 3 lipca odbyła się uroczystość przekazania nowego ambulansu dla Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, zakupionego ze środków Fundacji Orlen.

Na apel Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka o wsparcie powiatowej placówki w walce z pandemią koronawirusa odpowiedziała Fundacja Orlen. Dzięki przekazanym środkom w wysokości ponad 437 tys. złotych, Starostwo Powiatowe w Wołominie zakupiło nowoczesną i w pełni wyposażoną karetkę. W piątek 3 lipca Starosta przekazał dyrekcji szpitala kluczyki i dowód rejestracyjny nowego pojazdu.

Nowy sprzęt jest niezbędny do ratowania zdrowia i życia ponad 250 tys. mieszkańców naszego powiatu. Pragnę serdecznie podziękować Fundacji oraz PKN ORLEN za dotychczasową współpracę i wsparcie okazane powiatowi i jego mieszkańcom – powiedział Starosta Adam Lubiak.

Ochrona i promocja zdrowia to jeden z głównych celów statutowych Fundacji ORLEN.
Od początku swojego istnienia Fundacja otacza szczególną troską placówki medyczne, wspiera projekty dotyczące profilaktyki zdrowotnej oraz pomaga ciężko chorym osobom indywidualnym. (…) Mam nadzieję, że przekazywany dziś ambulans, zakupiony w całości ze środków Fundacji ORLEN, będzie dobrze służył mieszkańcom Wołomina – napisała w liście skierowanym do beneficjentów Prezes Fundacji Orlen Marta Soluch.

W uroczystości uczestniczyli również członek zarządu Powiatu Paweł Dąbrowski, Przewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Prorodzinnej Adam Pietrzak, Dyrektor Szpitala Grzegorz Krycki wraz z zastępcami Agnieszką Wolską i Mariuszem Ponetą.

Relacja Życia Powiatu na Mazowszu.

 

Zobacz także relację z wydarzenia w Kurierze Mazowieckim TVP3 z dnia 3 lipca.

Poniżej fotorelacja ↓