Dzień 18 sierpnia 2020 r. to jeden z ważniejszych dla Naszego Szpitala dni tego roku. To w dniu dzisiejszym został oficjalnie otwarty nowo wyremontowany Oddział Chirurgii. Generalny remont rozpoczął się w marcu tego roku i kosztował 3 243 900 zł. Dodając koszty wyposażenia łączna suma tego ważnego przedsięwzięcia wyniosła ok 5 mln zł.

W uroczystym otwarciu wzięli udział zaproszeni goście: Starosta Pan Adam Lubiak, Członek Zarządu Pan Paweł Dąbrowski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Pan Cezary Wnuk.

W swoim przemówieniu Pan Starosta Adam Lubiak podkreślił, że w przypadku tego przedsięwzięcia, zarówno Zarząd jak i Rada byli jednomyślni dążąc do wspólnego celu by Szpital z każdym dniem był coraz bardziej nowoczesny i aby pomoc, przekazywana była mieszkańcom w sposób fachowy i sprawny. Wśród podziękowań wymienione zostały podziękowania dla Dyrekcji Szpitala: „Dziękuję Dyrekcji przede wszystkim za pokonanie tych trudnych zadań, bo przeprowadzenie remontu, wyłonienie wykonawcy, nadzór nad tym wszystkim to jest naprawdę ciężka praca.” oraz personelu Oddziału Chirurgii „Dziękuję Państwu, bo wiem, że każdego dnia staracie się i pracujecie aby nasz cel był możliwy, a my pomagamy, tak jak możemy, żebyście wykonywali swoją misję pomocy pacjentom.”.

Gospodarz wydarzenia Pan Dyrektor Grzegorz Krycki przekazując nowy Oddział w ręce pracowników podziękował Panu Staroście, Zarządowi oraz Radzie Powiatu za nieustające wsparcie i odpowiedź na potrzeby szpitala i pacjentów, które ciągle są zgłaszane.

Dodał, że w najbliższym czasie planowany jest remont Oddziału Neurologii oraz Oddziału Okulistyki, który znajdzie się w miejscu po dawnym Oddziale Chirurgii. Dyrektor przypomniał także o otwarciu postępowania na rozbudowę szpitala. Według terminarza na koniec sierpnia zostanie wyłoniony wykonawca, a budowa rozpocznie się pod koniec tego roku lub na początku 2021. W nowym kompleksie znajdzie się m.in. nowoczesny SOR, blok operacyjny z czterema salami operacyjnymi oraz zakład diagnostyki obrazowej z prawdziwego zdarzenia.

Następnie głos zabrał ksiądz Piotr Krasuski: „Dziękuję personelowi chirurgii, że do tej pory niezwykle, wspaniale pracował w bardzo ciężkich warunkach. Zawsze jestem pełen podziwu kiedy tu przychodzę i widzę ogromne oddanie, ogromne serce czy to lekarzy czy personelu.”

Po błogosławieństwie nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi w którym udział wzięli zaproszeni goście, a ze strony Szpitala: Dyrektor Naczelny Pan Grzegorz Krycki, Zastępca Dyrektora ds. Administracyjno-Eksploatacyjnych Pan Mariusz Poneta, Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Pani Agnieszka Wolska oraz Oddziałowa Chirurgii Pani Jadwiga Wawrzyńska.

Goście zostali zaproszeni do zwiedzenia Oddziału, które poprowadziła Pani Dyrektor Wolska pokazując m.in.:

  • część administracyjną (sekretariat, pokoje lekarzy);
  • salę pooperacyjna, gdzie trafiają pacjenci po zabiegach operacyjnych. Są to pacjenci wymagający intensywnego nadzoru, dlatego sala posiada 3 monitory stacjonarne monitorujące funkcje życiowe oraz pełen monitoring. Dodatkowo w Sali jest okno obserwacyjne wychodzące na dyżurkę pielęgniarek, gdzie znajdują się monitory zbiorcze z podglądem na wszystkie monitory znajdujące się w Sali;
  • gabinet diagnostyczno-zabiegowy, wyposażony w dwa aparaty USG, w tym Canona, który jest aparatem do badań ogólnych oraz aparat do badań kanału odbytu oraz oceny gruczołu krokowego. Gabinet wyposażony został także w nowoczesne lampy medyczne;
  • oraz sale pacjentów, które łącznie posiadają 27 łóżek. W każdej sali znajduje się łazienka, panele przyłóżkowe z systemem przywołującym oraz ustawianiem światła do czytania, panel regulujący położenie pacjenta w łóżku, stoliczki przyłóżkowe z wysuwaną tacą ułatwiająca spożywanie posiłków, parawany pozwalające zachować intymność, szafki na kluczyk, telewizor, rolety oraz tapety przedstawiające krajobrazy.

Na korytarzu Oddziału Chirurgii znajduje się automat/wpłatomat w którym pacjenci mogą zakupić dostęp do programów telewizyjnych, doładowania komórki bądź dostęp do internetu. Przykładowo usługa Wi-Fi kosztuje 1zł/h.

Nowy Oddział Chirurgii: