Trwająca od ponad roku pandemia koronawirusa wyzwala w wielu z nas postawy godne najwyższego szacunku. Są lekarze, pielęgniarki i położne, których wyjątkowe zaangażowanie (także po godzinach pracy), poświęcenie oraz wrażliwość na dobro pacjentów zasługują na najwyższy szacunek i podziw. Przez wiele miesięcy mogliśmy obserwować to m.in. w naszym Szpitalu w Wołominie.

Dlatego Rzecznik Praw Pacjenta ogłosił właśnie konkurs “Medyk na Medal”, którego celem jest uhonorowanie tych pracowników medycznych, którzy podczas pandemii wyjątkowo się się wyróżnili.

Każde zgłoszenie dotyczące lekarza, pielęgniarki lub położnej powinno zawierać opisane trzy kryteria oceny kandydata:

  • Bezpieczeństwo – zgłaszający powinien wyjaśnić, dlaczego dany pracownik zasługuje na miano „Medyka na Medal”, co świadczy o jego wyjątkowej postawie i na czym polega jego zaangażowanie – większe niż przeciętne;
  • Komunikacja – cechy pracownika świadczące o dobrej komunikacji z pacjentem, na czym polega wyjątkowa postawa lekarza, pielęgniarki lub położnej w tym obszarze;
  • Oddanie pacjentom – opisanie cech osobowości pracownika medycznego wskazujących na życzliwe podejście do pacjenta; pomimo trwającej epidemii i wyjątkowo trudnej sytuacji osoba wykonująca zawód medyczny nie powinna zapominać o życzliwości i empatii podczas udzielania świadczeń zdrowotnych; są medycy, którzy do tych kwestii przywiązują wyjątkową wagę.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.
Zgłoszenia kandydatów oraz wszelkie pytania dotyczące konkursu można przesyłać na adres: konkurs@rpp.gov.pl

W imieniu Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie i wskazania tych osób z naszego personelu, które według Was zasługują na to wyjątkowe wyróżnienie.
 
Więcej informacji znaleźć można na: https://www.gov.pl/…/medyk-na-medal-konkurs-rzecznika…