Wczoraj, 17 lutego, w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciele władz powiatu, na czele ze Starostą Adamem Lubiakiem, podpisali umowę
o udzielenie dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie rozbudowy Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wykonanie niezbędnych zadań inwestycyjnych. Łączna kwota zawarta w umowie wynosi 37 679 724,00 zł, w tym: 13 582 743,00 zł (w 2021 r.), 13 025 388,00 zł (w 2022 r.), 11 071 593,00 zł (w 2023 r.)

Cieszę się, że dzisiaj finalizujemy wieloletnie starania o rozbudowę szpitala w Wołominie. Wychodzimy tym samym naprzeciw stale rosnącym potrzebom mieszkańców powiatu wołomińskiego w zapewnieniu najwyższego standardu świadczenia usług medycznych – powiedział Adam Lubiak, Starosta Wołomiński.
Dotacja, udzielona z budżetu państwa, ma współfinansować budowę dwóch budynków placówki (jednego pod klucz, a drugiego w stanie surowym zamkniętym). Ma także pozwolić na rozwój świadczeń medycznych realizowanych w Szpitalu.

Przy okazji warto przypomnieć, że powiat wołomiński jest jednym z  największych powiatów w Polsce. Mieszka już w nim prawie 300 tysięcy osób. Wszyscy zasługują na leczenie w jak najlepszych warunkach. Dodatkowo Szpital udziela też pomocy osobom spoza powiatu, jest więc ważnym miejscem na mapie całego regionu.

Relację z wydarzenia można obejrzeć tu: