Mamy wspaniałą wiadomość dla pacjentów Oddziału Chirurgicznego Ogólnego❗️ Do zespołu dołączył prof. dr hab. n. med. Krzysztof Paśnik. Pan profesor jest znanym i cenionym specjalistą chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej. A do tego, jest też nazywany ojcem chirurgii bariatrycznej! Nic w tym dziwnego, skoro leczeniem otyłości zajmuje się od trzech dekad, wprowadzając nowoczesne techniki operacyjne i mając na swoim koncie kilka tysięcy zabiegów. Jest założycielem Polskiej Szkoły Bariatrii, której celem jest szkolenie personelu medycznego do profesjonalnego przygotowania chorych do operacji, a także propagowanie wiedzy z chirurgii bariatrycznej.

– Dzięki obecności profesora Paśnika faktem staje się, planowane poszerzenie zakresu udzielanych świadczeń zdrowotnych, m.in. o resekcję żołądka u pacjentów cierpiących na otyłość olbrzymią – mówi dr Piotr Szenk, kierownik Oddziału. – Rozpoczęcie konsultacji bariatrycznych w ramach Poradni chirurgii ogólnej zaplanowane jest już na 6 marca. 👨‍⚕️

Oprócz pacjentów, na obecności Pana profesora skorzysta także zespół Oddziału, który jest także Kliniką Chirurgii Ogólnej. Zyskał bowiem mentora, który widząc w kolejnych pokoleniach duży potencjał i ogromny zapał do rozwoju, może przekazać swoją wiedzę, praktyczne umiejętności i poprowadzić na ścieżce chirurgicznej kariery.

Panie Profesorze serdecznie witamy!🤝