To ważny moment w unowocześnianiu naszego Szpitala. Dyrektor Grzegorz Krycki, w obecności Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa dr Katarzyny Kamińskiej i Zastępcy Dyrektora ds. Technicznych Mariusza Ponety, podpisał dziś umowę na remont Oddziału Okulistycznego z wykonawcą – firmą Medmix, reprezentowaną przez Panią Ewę Szklarczyk. Stało się to możliwe dzięki funduszom (prawie 11 mln złotych) przekazanym przez Starostwo Powiatowe w Wołominie.

Pacjentów od razu uspokajamy – Oddział Okulistyczny, dziś mieszczący się na II piętrze głównego budynku Szpitala – otwarty jest bez zmian. Od poniedziałku ruszają prace na V piętrze, gdzie – po skończeniu remontu – przeniesiony zostanie oddział Okulistyczny. Wówczas pacjenci i nasz świetny personel, jakim możemy się poszczycić na Oddziale Okulistycznym, będą mieli do dyspozycji wydzielone strefy: badań specjalistycznych z gabinetami, łóżkową i zabiegową.
W strefie łóżkowej będą: sale dwuosobowe, sala wyposażona w fotele po zabiegach jednodniowych oraz wydzielona izolatka dla pacjentów z podejrzeniem chorób zakaźnych. W strefie zabiegowej będzie sala operacyjna, wyposażona w najwyższej klasy sprzęt specjalistyczny, m.in.: mikroskop operacyjny z torem wizyjnym, lasery diodowe, autorefraktokorektometr z tonometrem, unit okulistyczny.

Zakończenie prac planowane jest na 30 października.