Dobre wiadomości zawsze miło przekazywać. Pilotażowy projekt opracowany przez Fundację Nie Widać Po Mnie – „WySPA Wsparcie dla medyka”, w którym nasz Szpital jako pierwszy wziął udział, okazał się sukcesem. Nie dość, że program spotkał się z dużym oddźwiękiem wśród pracowników, to jeszcze został doceniony na arenie międzynarodowej. Fundacja Nie Widać Po Mnie znalazła się w grupie finalistów „International Hospital Federation Awords 2022”. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas 45. kongresu Światowej Federacji Szpitali 10 listopada w Dubaju.

– To dla nas wielkie wyróżnienie, ale także informacja zwrotna o istotności projektu – mówi Urszula Szybowicz, Prezes Fundacji Nie Widać Po Mnie. – Pomysł na W(y)SPĘ zrodził się na gruncie wielu rozmów z medykami, a także samej obserwacji systemu i środowiska medycznego. Ochrona zdrowia to ludzie przepracowani, zmęczeni, często wypaleni zawodowo. Potrzebujemy zadbać o nich, by mówić o dbaniu o system.
Zadowolenia nie kryje też Dyrekcja Szpitala i podkreśla, że program adresowany jest nie tylko do medyków, ale wszystkich pracowników szpitala.
Gdy w czerwcu podpisywałem umowę z Panią Prezes Fundacji Urszulą Szybowicz, nie myślałem, że program spotka się z takim wyróżnieniem – przyznaje Grzegorz Krycki Dyrektor Szpitala MBNP w Wołominie. – Zależało mi na tym, by nasi pracownicy, mieli większą możliwość w zadbaniu o swoje zdrowie, tak mocno nadszarpnięte przez trudny czas walki z koronawirusem.
Uczestnicy programu mogą liczyć na konsultacje i warsztaty wspierające ich w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach, a w najbliższym czasie zostanie także zorganizowane szkolenie w grupie wsparcia Balinta.