Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy dołączył do placówek, w których przedstawiciele grupy “zero” mogą zaszczepić się przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Dzisiaj (30.12.2020) punktualnie o godz. 13.00, w specjalnie przygotowanym gabinecie zabiegowym, rozpoczęły się dobrowolne szczepienia przeciwko COVID-19, na które zgłosili się zainteresowani pracownicy naszego Szpitala. Jako pierwszy na szczepienie stawił się Dyrektor, Grzegorz Krycki. Zaraz po nim na kozetce zasiadła z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa, lek. med. Agnieszka Wolska, następnie z-ca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa Małgorzata Goworek.
 
– To kolejny, i oby już ostatni, etap walki z koronawirusem. Jest to szansa na jak najszybszy powrót do normalności – powiedziała dyrektor lek. med. Agnieszka Wolska. – Dlatego zachęcam wszystkich do zaszczepienia się.
 
Dzisiejsze szczepienia odbyły się sprawnie i bezboleśnie. Pamiętać tylko trzeba, że za trzy tygodnie powtórka – druga dawka.
Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń na szczepienia można znaleźć na stronie ministerstwa zdrowia https://www.gov.pl/…/szczepienia-personelu-placowek…
Przedstawicieli grupy “zero” zachęcamy do zgłaszania swoich pracowników na bezpłatne szczepienia – e-mail do kontaktu: sekretariat@szpitalwolomin.pl
 
Ważne! Do grupy „zero” zalicza się także personel niemedyczny, pracujący w wymienionych podmiotach, czyli administracyjny i pomocniczy – bez względu na formę zatrudnienia (również wolontariusze i stażyści).