System do bezdotykowego pomiaru temperatury

W ramach walki z epidemią koronawirusa samorząd województwa mazowieckiego, dzięki funduszom z Unii Europejskiej,  zakupił nowoczesne mierniki temperatury.

Stosunkowo proste rozwiązanie pozwoli szybko i precyzyjnie zbadać temperaturę wszystkim osobom wchodzącym na SOR, a w przypadku namierzenia osoby z podwyższoną temperaturą, personel będzie mógł podjąć natychmiastowe działania. Oprogramowanie pozwala również na wykrycie, czy osoba na wizji ma maseczkę i alarmuje w przypadku ewentualnego jej braku.


Najważniejszą zaletą zakupionych systemów jest szybkie i bardzo dokładne mierzenie temperatury (+/- 0,3) wielu osobom równocześnie. Badanie jest bezpieczne i efektywne i co ważne – możliwe np. przez maseczki. System wyposażony jest w najnowszy model kamery termowizyjnej. Wbudowany algorytm AI pozwala na badanie osób znajdujących się w odległości do 3 m od kamery. Połączenie z serwerem, wyposażonym w inteligentne algorytmy AI, pozwala właściwie ustalić punkt pomiaru (rozpoznanie twarzy). Koszt jednego systemu to blisko 90 tys. zł.” – czytamy w komunikacie urzędu marszałkowskiego.

 

2020-06-08T06:29:38+00:00
Skip to content