Ta nowoczesna metoda fizykoterapii jest dostępna w październiku w Zakładzie Rehabilitacji. Zabiegi z wykorzystaniem skupionej fali uderzeniowej stosowane są w terapii schorzeń narządów ruchu. Łokieć tenisisty, kolano skoczka, zwapnienie ścięgien czy zmiany zwyrodnieniowe rąk to tylko niektóre z obszarów działania fali.

Metoda ta uważana jest obecnie za jedną z najefektywniejszych, nieinwazyjnych terapii łagodzących dolegliwości bólowe związane z układem kostno-szkieletowym oraz pobudzających procesy gojenia i regeneracji. Wykazuje też właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Zabieg jest niezwykle precyzyjny, a dzięki „skupieniu” fala uderzeniowa (akustyczna) dociera jedynie do tych tkanek, które wymagają leczenia. To odróżnia ją od standardowej (tzw. radialnej, elektromagnetycznej) fali uderzeniowej, która działa na dużym obszarze. Cała terapia obejmuje zwykle 3 do 5 zabiegów.

Wszystkie osoby zainteresowane tym rodzajem fizykoterapii mogą zapisywać się do Zakładu Rehabilitacji już od dziś, czyli od 30 września. Rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 18.00. Zapisywać można się osobiście lub telefonicznie pod numerem: 22 763 32 63.

Zabiegi z użyciem skupionej fali uderzeniowej nie są refundowane przez NFZ, oferujemy je jednak w bardzo atrakcyjnej cenie. Pojedynczy seans kosztuje tylko 47 zł. Skierowanie nie jest wymagane, ale przed rozpoczęciem zabiegów każdy pacjent będzie konsultowany przez fizjoterapeutę, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.