Dzień 24 maja 2021 r. był jednym z ważniejszych dla Szpitala i całego powiatu wołomińskiego. Na uroczystość podpisania i wmurowania Aktu Erekcyjnego przybył Wojewoda Mazowiecki, Konstanty Radziwiłł, który odczytał list od Premiera Mateusza Morawickiego z gratulacjami
i wyrazami wsparcia dla tak ambitnego i ważnego przedsięwzięcia, jakim jest rozbudowa Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie. Warto przypomnieć, że to właśnie Pan Premier, dzięki merytorycznemu i osobistemu zaangażowaniu Pana Wojewody przyznał Szpitalowi dotację na ten cel w wysokości ponad 37 ml złotych.
Obok Dyrektora Grzegorza Kryckiego i Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka w uroczystości wzięli też udział: Wicestarosta Piotr Borczyński, Adam Pietrzak, Przewodniczący Rady Powiatu i Jerzy Werle, Prezes firmy WARBUD, wykonawcy przedsięwzięcia. Oraz wielu, wielu innych bardzo znamienitych gości, zarówno posłowie na Sejm RP, jak i radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Podpisanie Aktu Erekcyjnego było zwieńczeniem wieloletnich starań zarówno obecnych, jak i poprzednich władz naszego powiatu. Jak ważna jest to inwestycja świadczyć może fakt, że wykonawca, firma WARBUD, zobowiązał się do wcześniejszego zakończenia prac, tak by nasi mieszkańcy mogli jak najszybciej korzystać ze świadczeń medycznych w nowoczesnej placówce. Podczas wystąpienia Prezes WARBUDu podkreślił znakomitą współpracę z osobami odpowiedzialnymi w naszym Szpitalu za to przedsięwzięcie.

W czasie przemówienia nieco szczegółów dotyczących poszczególnych etapów rozbudowy zdradził Dyrektor Grzegorz Krycki.
– W pierwszym, zaawansowanym już, etapie inwestycji do użytku zostanie oddany, między innymi, wykończony pod klucz budynek B, w którym znajdzie się Przychodnia Specjalistyczna, Poradnie, Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna oraz Rehabilitacja – wyjaśniał wczoraj Dyrektor. – Dzięki temu w dotychczasowym budynku Szpitala zostanie uwolniona przestrzeń dla Szpitalnych Oddziałów, które będziemy powiększać i modernizować. Do budynku B przeniesiemy też Administrację, która od kilkudziesięciu lat pracuje w baraku przeznaczonym dla pierwszych budowniczych tego Szpitala. W kolejnym etapie będziemy wykańczać oddany w stanie surowym zamkniętym budynek A, gdzie znajdzie się miejsce dla nowoczesnego SORu, Oddziału Intensywnej Terapii i Bloku Operacyjnego, w którym obok znakomitej kadry będą pracowały też nowoczesne roboty medyczne.

Wartość pierwszego etapu rozbudowy wynosi 50 778 230 zł, z czego uzyskane dofinansowanie z budżetu państwa to aż 37 679 724 zł.

Relacja z uroczystości w Kurierze Warszawy i Mazowsza na TVP3: https://warszawa.tvp.pl/633055/kurier-warszawy-i-mazowsza–godz-2130