Dbając o stały rozwój usług medycznych w Szpitalu MBNP w Wołominie, od 1 marca 2022 r. specjaliści chirurdzy i urolodzy ze Szpitala Mazovia w Warszawie rozpoczęli realizację świadczeń zdrowotnych, odpowiadając tym samym na ogromne zapotrzebowanie pacjentów z powiatu wołomińskiego w zakresie leczenia zabiegowego w ramach chirurgii i urologii.
W wyniku wygranego konkursu lekarze Ci obejmują prowadzenie leczenia oraz koordynację pracy Oddziału Chirurgii w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie.

Oddziałem kierować będzie dr n med. Maciej Chwaliński, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej z wieloletnim stażem i dużym doświadczeniem w pełnieniu funkcji ordynatorskich.

W Oddziale wykonywane będą operacje z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej – np.: operacje nowotworów jelita grubego oraz urologii i onkourologii możliwe
do wykonania w ramach oddziału chirurgicznego (rak prostaty, pęcherza, nerki).  Znaczna część operacji wykonywana będzie laparoskopowo np. operacja przepukliny, operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego i wyrostka robaczkowego, operacje na jelicie grubym, resekcja jelita z powodu raka jelita grubego.

Specjaliści z oddziału będą również dostępni dla pacjentów ambulatoryjnych, udzielając konsultacji w przyszpitalnych poradniach – Chirurgicznej i Urologicznej.

Oddział jest po generalnym remoncie. Liczy 26 łóżek, w tym 3 łóżka intensywnego nadzoru. Są one rozmieszczone w salach 3, 4 i 5 osobowych. W każdej sali znajduje się łazienka, panele przyłóżkowe z systemem przywołującym oraz ustawianiem światła do czytania, panel regulujący położenie pacjenta w łóżku, stoliczki przyłóżkowe z wysuwaną tacą ułatwiająca spożywanie posiłków, parawany pozwalające zachować intymność, szafki na kluczyk, telewizor, rolety oraz tapety przedstawiające krajobrazy.

Leczenie w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie odbywa się w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Umowę o współpracy podpisali dyrektorzy obu Szpitali, Grzegorz Krycki oraz prof. Igal Mor.