Doskonała informacja dla pacjentów onkologicznych i tych, u których istnieje podejrzenie choroby nowotworowej. Dyrektor Szpitala, Grzegorz Krycki, podpisał niedawno w Starostwie Powiatowym umowę z Radomskim Centrum Onkologii.

Oznacza to ścisłą współpracę w celu zapewnienia kompleksowej opieki nad pacjentami onkologicznymi naszego Szpitala w zakresie przyjmowania i udzielania świadczeń zdrowotnych przez RCO w trybie zarówno szpitalnym, jak i ambulatoryjnym, w zakresie:
* radioterapii onkologicznej
* poradni onkologicznej
* chirurgii onkologicznej.

Świadczenia wykonywane są na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza naszej placówki lub w drodze przekierowania pacjenta przez lekarza. Współpracą z RCO i kontaktem z radomskim ośrodkiem z ramienia Szpitala zajmuje się osoba powołana na nowo utworzone stanowisko Koordynatora (katarzyna.trzeciak@szpitalwolomin.pl), która jednocześnie koordynuje kartę DiLO.

Leczenie onkologiczne w Radomiu będzie proponowane przede wszystkim osobom z  nowotworami płuc, układu pokarmowego, ośrodkowego układu nerwowego i rozrodczego. RCO gwarantuje pacjentom skierowanym w ramach umowy z naszym Szpitalem bezpłatny pobyt w hotelu z wyżywieniem oraz transport z hotelu do Centrum Onkologii w ramach ubezpieczenia NFZ.

Więcej o pakiecie onkologicznym znajdziecie na: https://pacjent.gov.pl/system-opieki…/pakiet-onkologiczny