Miło nam przedstawić nowy, choć po części już znany mieszkańcom powiatu wołomińskiego, zespół Oddziału Chirurgicznego Ogólnego. Od nowego roku o zdrowie pacjentów dba zespół lekarzy specjalistów: Waldemar Kiereś, Paweł Siekierski, Przemysław Budny, Łukasz Jarosz oraz lekarzy rezydentów: Magdalena Karoń, Martyna Rydzek-Ziemiańska, Magdalena Śmigiel-Igras i Bartłomiej Cierniak pod kierownictwem dr. Piotra Szenka chirurga z wieloletnim ordynatorskim i menadżerskim stażem. Lekarzy wspierają wiedzą i doświadczeniem pielęgniarki, których pracą kieruje Katarzyna Żuk.

– Staramy się tak zorganizować pracę w zakresie leczenia najczęstszych chirurgicznych chorób mieszkańców powiatu takich jak przepukliny i kamica pęcherzyka żółciowego, żebyście państwo nie musieli czekać na operację – mówi dr Szenk. – Ważne jest to, żeby pacjent czuł się bezpiecznie, wiedział, że zawsze otrzyma najlepszą pomoc i że zajmują się nim fachowcy z sercem.

W oddziale rozwijamy zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii laparoskopowej małoinwazyjnej. Dzięki tym metodom pacjenci szybciej wracają do zdrowia i do domu. Ponadto dużym wsparciem dla pacjentów jest niedawno uruchomiony w naszej Przychodni Specjalistycznej punkt konsultacyjny, w ramach którego pacjent kierowany na operację zostaje wyposażony w kompleksową wiedzę na temat planowanego zabiegu i tego, jak należy się przygotować. Zachęcamy do śledzenia wiadomości z naszego oddziału na stronie internetowej szpitala www.szpitalwolomin.pl . Znajdą tam Państwo informacje na temat sposobu przeprowadzania operacji, godzin przyjęć w punkcie konsultacyjnym oddziału i zespole lekarskim.