Jutro w naszym kraju obchodzimy Dzień Położnej. Data 8 maja została wybrana nieprzypadkowo – to rocznica urodzin bohaterskiej polskiej położnej, Stanisławy Leszczyńskiej. Z okazji nadchodzącego święta życzymy więc wszystkim Paniom, wykonującym ten odpowiedzialny
i ważny zawód tego, co najlepsze. W życiu prywatnym oraz zawodowym. Dużo miłości, zrozumienia i szczęścia. 
Dzień Położnej to też okazja, by pochwalić się naszym świetnym zespołem pracującym na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, który towarzyszy mamom
w tym cudownym, wyjątkowym, ale czasem też trudnym momencie narodzin dziecka. Dziś szczególnie zespołem położnych (!), który wspiera pacjentki, pomaga im i jest pełen empatii. W ubiegłym roku pomogliśmy przyjść na świat ponad 1500 dzieciom, a w tym już prawie 500!
Zespołem położnych i pielęgniarek na Oddziale od lat kieruje Oddziałowa Pani Elżbieta Gryczka – profesjonalna, zaangażowana i stojąca murem za pacjentkami oraz pracownikami.
Zapraszamy więc wszystkie Panie, które spodziewają się maleństwa, przypominając jednocześnie, że w naszym Szpitalu odbywają się też porody rodzinne!
Działa także u nas Poradnia Ginekologiczna tel: (22) 76 33 292, (22) 76 33 220, (22) 76 33 294 i Powiatowa Szkoła Rodzenia (22) 76 33 137, do których również serdecznie zapraszamy!