Dobrych wiadomości, którymi warto się pochwalić, w tym tygodniu nie brakuje! Nasz Szpital znalazł się w zaszczytnym gronie finalistów konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje” realizowanego w ramach programu „Bezpieczny Szpital Przyszłości”.

Spośród kilkuset zgłoszonych projektów Kapituła konkursu wyróżniła w kategorii Nowatorskie Metody Leczenia m.in. nasz projekt „Wprowadzenie elementów anestezjologii regionalnej w leczeniu około i pooperacyjnym pacjentek na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym przez lekarzy z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie.”

Opisywana metoda pomaga niwelować ból okołooperacyjny, zmniejszać ilość leków przeciwbólowych i szybciej dochodzić do zdrowia pacjentkom po operacjach czy cięciach cesarskich. Za projekt odpowiedzialny jest dr n. med. Paweł Gogol, neurolog z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujący się w leczeniu bólu, także specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii oraz w medycynie ratunkowej.

To duża satysfakcja i dowód na to, że mamy zespół medyczny na wysokim poziomie, któremu nie brakuje pomysłów i chęci do wznoszenia medycyny na coraz wyższy poziom – powiedział Grzegorz Krycki Dyrektor Szpitala MBNP. – Szczególnie, że dzięki temu tylko zyskują nasi pacjenci. Serdecznie gratuluję i wierzę, że takich nowatorskich pomysłów będzie tylko więcej.