Już od czerwca w Zakładzie Rehabilitacji w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie można skorzystać z zabiegów z użyciem nowoczesnego lasera wysokoenergetycznego (ang. HILT high intensive light terapy lub HIL high intensive light). Jest to obecnie jedno z najskuteczniejszych urządzeń do fizykoterapii, o szerokim spektrum działania przeciwzapalnego i przeciwbólowego. Laser wytwarza aż 4 długości fal, pozwalając na prowadzenie terapii dynamicznej, dobieranej indywidualnie dla pacjenta podczas każdego seansu, w zależności od koloru skóry, grubości tkanki tłuszczowej, ilości pieprzyków na obszarze poddawanemu zabiegowi, rodzajowi bólu i jego natężeniu.
Zapraszamy do zapisywania się w rejestracji Zakładu Rehabilitacji osobiście lub pod numerem telefonu: 22 763 32 63, w dni powszednie od 8.-00 do 18.00.
Na co pomaga laseroterapia?
Zabiegi z użyciem lasera wysokoenergetycznego silnie wspomagają regenerację tkanek po urazach czy zabiegach chirurgicznych. Działają też korzystnie na zmniejszenie i likwidację obrzęków (m.in. aktywują drenaż limfatyczny) oraz stymulują krążenie i natlenienie, przyspieszając procesy gojenia. Laseroterapia sprawdza się w wypadku świeżych urazów, przy ostrym lub przewlekłym bólu oraz kiedy mięśnie wymagają regeneracji. Dodatkowo wiązka lasera pobudza produkcję kolagenu, wspomaga wzrost nerwów i uczestniczy w procesie przywracania sprawności stawom. Znakomite rezultaty przynosi również stosowanie tej kuracji w schorzeniach stóp, m.in. artretyzmie, wszelkich stanach zapalnych, halluksach, ostrodze piętowej czy owrzodzeniu stopy cukrzycowej. Laser wysokoenergetyczny stosowany jest w rehabilitacji sportowej. Spektrum możliwości urządzania jest naprawdę bardzo duże, ponieważ podczas każdego zabiegu parametry fali laserowej dopasowywane są indywidualnie do pacjenta. Właśnie to decyduje nie tylko o skuteczności, ale też o krótszym czasie oczekiwania na rezultaty terapii.
Jak wygląda zabieg?
Do wybranego obszaru poddawanego terapii przykłada się głowicę urządzenia, które emituje wiązkę światła laserowego. Jego energia przenika w głąb tkanek. Zwykle po 24 godzinach od zabiegu organizm przetwarza energię lasera w energię komórkową, co zapewnia efekt terapeutyczny.
Zabieg jest krótki, bezbolesny i nie powoduje poparzenia czy przerwania ciągłości skóry.
Pojedynczo czy w serii?
Zabiegi laserowe wykonuje się zwykle w serii, przy czym o ilości decyduje lekarz lub fizjoterapeuta po badaniu i przeprowadzeniu dokładnego wywiadu
z pacjentem.
Z NFZ czy odpłatnie?
Zabiegi z użyciem lasera wysokoenergetycznego nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Cena jednego to 30 zł. Trzy zabiegi oferujemy
w promocyjnej cenie 75 zł! Skierowanie nie jest wymagane.
Jakie są przeciwwskazania?
W wypadku każdego zabiegu istnieją ograniczenia do jego wykonywania. Przeciwwskazaniem do laseroterapii są m.in.:
– ciąża
– otwarte rany
– gorączka
– skłonności do krwawienia
– nieustabilizowana cukrzyca
– epilepsja
– niewydolność krążenia
– choroby nowotworowe
– przyjmowanie leków fotouczulających.