Takie świętowanie Dnia Kobiet to my lubimy!W miłym i pięknym gronie odbyło się dziś w Szpitalu uroczyste przekazanie aparatu USG Voluson S8 Touch dla naszej Poradni ginekologiczno-położniczej. A Fundacja PKO Banku Polskiego dołączyła do grona darczyńców, przekazując darowiznę na zakup nowoczesnego i niezbędnego urządzenia do wykrywania wczesnych stadiów chorób nowotworowych i ginekologicznych oraz wykonywania badań ciężarnym pacjentkom.

Podczas spotkania pod hasłem „Kobiety kobietom” honorowymi gośćmi były: Prezes Fundacji PKO Banku Polskiego Aleksandra Mazur i Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Katarzyna Lubiak, bez których starania i wsparciach nie udało by się pozyskać nowego USG. Aparat odebrały Kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego dr n. med. Ewa Dądalska oraz Kierownik Przychodni Specjalistycznej Katarzyna Król.

 

– To urządzenie umożliwi nam szybkie i skuteczne wykonywanie zarówno rutynowych badań USG, jak i zaawansowanej, szczegółowej diagnostyki na najwyższym poziomie w jednym miejscu, na jednej wizycie – podkreśla Ewa Dądalska. – Chciałam podziękować za wsparcie i przy okazji przypomnieć wszystkim paniom o regularnych badaniach i profilaktyce, która może zaoszczędzić wiele kłopotów. Dbajmy o siebie nie tylko od święta!

Nowy aparat cechuje:
– doskonała jakość i wysoki kontrast obrazów 2D,
– wielopłaszczyznowe wyświetlanie obrazu 3D,
– obrazy 4D o nadzwyczajnej jakości w czasie rzeczywistym,
– doskonała czułość podczas badania anatomii i funkcji poszczególnych narządów, dzięki zaawansowanej funkcji Dopplera kolorowego.

W tym dniu składamy wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia oraz dziękujemy za okazane serce i finansowe wsparcie!