Oddział Chirurgiczny Ogólny

Klinika Chirurgii Ogólnej Uczelni Łazarskiego

W dniu 18.08.2020 r. oddany do użytku został nowo wyremontowany Oddział Chirurgiczny Ogólny.
Liczy 26 łóżek, w tym 3 łóżka intensywnego nadzoru. Są one rozmieszczone są w salach 3, 4 i 5 osobowych. W każdej sali znajduje się łazienka, panele przyłóżkowe z systemem przywołującym oraz ustawianiem światła do czytania, panel regulujący położenie pacjenta w łóżku, stoliczki przyłóżkowe z wysuwaną tacą ułatwiająca spożywanie posiłków, parawany pozwalające zachować intymność, szafki na kluczyk, telewizor, rolety oraz tapety przedstawiające krajobrazy.

W Oddziale wykonywane są operacje z zakresu chirurgii ogólnej, a także niektóre operacje onkologiczne m.in. nowotworów jelita grubego.  Znaczna część operacji wykonywana jest laparoskopowo np. operacja przepukliny, operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego i wyrostka robaczkowego, operacje na jelicie grubym, resekcja jelita z powodu raka jelita grubego, operacja wypadania odbytnicy oraz wszczepianie cewników Tenckchoffa.

Oddział specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu chorób tarczycy oraz chorób proktologicznych (choroby jelita grubego i odbytnicy). Dysponuje bogatym zapleczem diagnostycznym oraz wykwalifikowanym personelem specjalizującym się w zakresie diagnostyki i leczenia  pacjentów wymagających zabiegów chirurgicznych i proktologicznych.

Oddział Chirurgiczny Ogólny:

Odwiedziny pacjentów
Ze względów organizacyjnych prosimy o przestrzeganie godzin odwiedzin pacjentów od godz. 14.00 do godz. 18.00. Prosimy o niewprowadzanie do oddziału dzieci do 10 r.ż. ze względu na bezpieczeństwo zarówno ich samych jak i chorych. Chorego może odwiedzać tylko jedna osoba na raz. Prosimy o nieodwiedzanie chorych przez osoby z czynną infekcją. Chorych przebywających w sali intensywnego nadzoru odwiedzać nie można.

Kwalifikowanie pacjentów do operacji i ustalanie terminu przyjęcia odbywa się w Punkcie Konsultacyjnym znajdującym się na terenie budynku POZ Szpitala w godzinach 13:00–15:00.

Zapisy do Punktu Konsultacyjnego prowadzi rejestracja Przychodni Specjalistycznej znajdująca się w nowym budynku Szpitala na 1 piętrze. Jest ona czynna w dni robocze, w godzinach 7.00–20.00
Rejestracja: 22 76 33 200

Konsultacje i kwalifikacje prowadzą lekarze specjaliści pracujący na co dzień w Oddziale Chirurgii Ogólnej naszego Szpitala. W trakcie konsultacji możecie Państwo liczyć na wyczerpującą informację dotyczącą proponowanej metody leczenia, korzyści z niej wynikających oraz ewentualnych powikłań leczenia operacyjnego. Otrzymają Państwo zgodę na leczenie operacyjne, którą po przeczytaniu należy przynieść ze sobą do Szpitala w dniu planowego przyjęcia, oraz skierowanie na badania dodatkowe, jeśli takowe będą konieczne, a także skierowanie na konsultację anestezjologiczną.

Lekarze konsultujący:

Paweł Siekierski – wtorek 13:00–15:00
Łukasz Jarosz – środa 13:00–15:00
Piotr Szenk – czwartek 13:00–15:00

Poradnia Chirurgii Ogólnej

W szpitalu działa Poradnia Chirurgii Ogólnej, która przyjmuje chorych do kontroli po zabiegach operacyjnych, a także zajmuje się pacjentami wymagającymi chirurgicznego leczenia ambulatoryjnego (wówczas konieczne jest skierowanie od lekarza POZ). Poradnia Chirurgii Ogólnej świadczy także usługi w zakresie proktologii. W ramach Poradni Chirurgii Ogólnej pacjenci onkologiczni przyjmowani są poza kolejnością bez skierowania. Diagnostyka i leczenie odbywa się w ramach Poradni oraz Oddziału Chirurgicznego Ogólnego we współpracy z Mazowieckim Centrum Onkologii w Wieliszewie.

Informacje dodatkowe:
Działalność dydaktyczna Oddziału Chirurgicznego Ogólnego:

  • staże specjalizacyjne z chirurgii ogólnej w ramach specjalizacji z chirurgii, ginekologii, urologii i ortopedii. Terminy realizacji szkoleń wymagają indywidualnego ustalenia z Kierownikiem Oddziału;
  • spotkania studentów medycyny zainteresowanych chirurgią, będących członkami Studenckiego Koła Naukowego we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Warszawie;
  • zajęcia ze studentami Wydziału Lekarskiego Uczelni Łazarskiego.

 

Zespół Kierujący Oddziałem
Kierownik: dr n. med. Piotr Szenk

 

 

 

 

 

 

 

 

Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Katarzyna Żuk


Nasz zespół
Konsultant
prof. dr hab. n. med. Krzysztof Paśnik

Lekarze specjaliści:
Waldemar Kiereś
Przemysław Budny
Paweł Siekierski
Łukasz Jarosz
Maja Gorajska-Sieńko
Szymon Lelas

Lekarze rezydenci:
Magdalena Karoń
Martyna Rydzek-Ziemiańska
Magdalena Śmigiel-Igras
Bartłomiej Cierniak

Sekretariat
Edyta Ołowska


☎️Pokój lekarski: 22 76 33 116, 22 76 33 124
☎️Dyżurka pielęgniarek: 22 76 33 117
☎️Sekretariat: 22 76 33 119
☎️Fax: 22 76 33 344


Skip to content