Oddział Chirurgiczny Ogólny

W dniu 18.08.2020 r. oddany do użytku został nowo wyremontowany Oddział Chirurgiczny Ogólny.
Liczy 26 łóżek, w tym 3 łóżka intensywnego nadzoru. Są one rozmieszczone są w salach 3, 4 i 5 osobowych. W każdej sali znajduje się łazienka, panele przyłóżkowe z systemem przywołującym oraz ustawianiem światła do czytania, panel regulujący położenie pacjenta w łóżku, stoliczki przyłóżkowe z wysuwaną tacą ułatwiająca spożywanie posiłków, parawany pozwalające zachować intymność, szafki na kluczyk, telewizor, rolety oraz tapety przedstawiające krajobrazy.

W Oddziale wykonywane są operacje z zakresu chirurgii ogólnej, a także niektóre operacje onkologiczne m.in. nowotworów jelita grubego.  Znaczna część operacji wykonywana jest laparoskopowo np. operacja przepukliny, operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego i wyrostka robaczkowego, operacje na jelicie grubym, resekcja jelita z powodu raka jelita grubego, operacja wypadania odbytnicy oraz wszczepianie cewników Tenckchoffa.

Oddział specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu chorób tarczycy oraz chorób proktologicznych (choroby jelita grubego i odbytnicy). Dysponuje bogatym zapleczem diagnostycznym oraz wykwalifikowanym personelem specjalizującym się w zakresie diagnostyki i leczenia  pacjentów wymagających zabiegów chirurgicznych i proktologicznych.

Oddział Chirurgii Ogólnej:

Odwiedziny pacjentów
Z powodu panującej pandemii koronawirusa odwiedziny odbywają się obecnie w godzinach 14.00 – 18.00. Pacjenta może odwiedzać tylko jedna osoba na raz.
Chorych przebywających w sali intensywnego nadzoru odwiedzać nie można.

Kwalifikowanie pacjentów do operacji i ustalanie terminu przyjęcia odbywa się w Punkcie Konsultacyjnym w Poradni Chirurgii Ogólnej w Przychodni Specjalistycznej Szpitala w godzinach 12.00 – 14.30.

Zapisy do Punktu Konsultacyjnego prowadzi rejestracja Przychodni Specjalistycznej znajdująca się na I piętrze budynku Szpitala. Jest ona czynna w dni robocze, w godzinach 7.00-20.00
Telefon: 22 76 33 292, 22 76 33 220, 22 76 33 294

Przyjęcia odbywają się w każdy piątek
Konsultacje przeprowadza Kierownik: dr Maciej Chwaliński

Poradnia Chirurgii Ogólnej

W szpitalu działa Poradnia Chirurgii Ogólnej, która przyjmuje chorych do kontroli po zabiegach operacyjnych,  a także zajmuje się pacjentami wymagającymi chirurgicznego leczenia ambulatoryjnego (wówczas konieczne jest skierowanie od lekarza POZ). Poradnia Chirurgii Ogólnej świadczy także usługi w zakresie proktologii. W ramach Poradni Chirurgii Ogólnej pacjenci onkologiczni przyjmowani są poza kolejnością bez skierowania. Diagnostyka i leczenie odbywa w ramach Poradni oraz Oddziału Chirurgicznego Ogólnego we współpracy z  Mazowieckim Centrum Onkologii w Wieliszewie.

Informacje dodatkowe:
Działalność dydaktyczna Oddziału Chirurgicznego Ogólnego

  • staże specjalizacyjne z chirurgii ogólnej w ramach specjalizacji z chirurgii, ginekologii, urologii i ortopedii. Terminy realizacji szkoleń wymagają indywidualnego ustalenia z Kierownikiem  Oddziału.
  •  spotkania studentów medycyny zainteresowanych chirurgią, będących członkami Studenckiego Koła Naukowego we współpracy z  Uniwersytetem Medycznym w Warszawie.
Publikacje

Zespół Kierujący Oddziałem
Kierownik: dr n. med. Maciej Chwaliński

 

Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Katarzyna Żuk


☎️Pokój lekarski: (22) 76 33 116, (22) 76 33 124, (22) 76 33 344
☎️Dyżurka pielęgniarek: (22) 76 33 117
☎️Sekretariat: (22) 76 33 119
☎️Fax: (22) 76 33 344


Skip to content