Oddział Pediatryczny

,,TROSKA O DZIECKO JEST PIERWSZYM I PODSTAWOWYM SPRAWDZIANEM STOSUNKU CZŁOWIEKA DO CZŁOWIEKA

Jan Paweł II

Struktura:
Oddział Pediatryczny liczy 18 łóżek. Dysponujemy:

  • 11 salami ogólnymi
  • 1 izolatką z oddzielnym węzłem sanitarnym
  • 2 salami o podwyższonym standardzie, posiadającymi oddzielne łazienki oraz łóżka dla rodziców, które udostępniane są odpłatnie, na życzenie rodziców.

Dodatkowo istnieje możliwość wypożyczenia przez rodziców łóżek polowych. Zapewniamy całodobowy dostęp do kuchenki oddziałowej, wyposażonej w lodówkę, czajnik i mikrofalówkę.

Działalność:
W Oddziale diagnozowane i leczone są dzieci w wieku 0-18 lat. Świadczenia medyczne obejmują m.in. podstawową diagnostykę i leczenie chorób alergicznych, chorób skóry, schorzeń z zakresu układu oddechowego, pokarmowego, nerwowego, krążenia oraz moczowego.

Posiadamy możliwość konsultacji z lekarzami specjalistami w dziedzinie:

  • laryngologii
  • okulistyki
  • chirurgii
  • kardiologii
  • dermatologii

Naszym pacjentom zapewniamy dostęp do szeregu badań diagnostycznych, m.in. usg, tomografii komputerowej (dzieci > 10 kg m.c.), rezonansu magnetycznego (dzieci starsze), EEG, ECHO serca (dzieci starsze), Holtera ciśnieniowego (dzieci starsze) oraz Holtera EKG (dzieci starsze).

Przyjęcia, wypisy:
W ciągu roku w Oddziale Pediatrycznym hospitalizowanych jest około 1500 dzieci. Przyjęcia odbywają się w trybie ostrodyżurowym. Dzieci przyjmowane są na podstawie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu (POZ/NPL) lub w wyniku przekazania przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Wypisy odbywają się 7 dni w tygodniu.

Odwiedziny i kontakt z Rodziną:
Przestrzegając Praw Dziecka, Oddział zapewnia możliwość całodobowego przebywania z pacjentem jednego z rodziców/opiekunów przez cały okres  hospitalizacji. Odwiedziny chorych odbywają się codziennie w godzinach 14.00-19.00.

Zespół Kierujący Oddziałem
Ordynator: lek. Ewa Kutyłowska

 

 

Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Katarzyna Małaszczuk
☎️ 22 76 33 137


☎️Sekretariat/Fax: 22 76 33 133
☎️Pokój lekarski: 22 76 33 134
☎️Dyżurka pielęgniarek: 22 76 33 238

📧 e-mail: pediatria@szpitalwolomin.pl


Skip to content