Oddział ginekologiczno-położniczy

Klinika ginekologii i położnictwa Uczelni Łazarskiego

W 2022 ROKU NA NASZYM ODDZIALE URODZIŁO SIĘ 1341 DZIECI. DZIĘKUJEMY ZA PAŃSTWA ZAUFANIE!

To powód do dumy, szczególnie, że ponad połowa porodów w powiecie wołomińskim odbywa się na naszym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Pacjentki przekonuje doskonała opieka lekarzy ginekologów, pielęgniarek i położnych, którzy pracują z wielkim oddaniem pod czujnym okiem kierownika oddziału dr n. med. Ewy Dądalskiej. To ich fachowość i doświadczenie oraz nowoczesny sprzęt pomagają dbać o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno mamy jak i dziecka.

Czym się szczycimy?
Od września 2012 roku, po spełnieniu wszystkich warunków kadrowych, sprzętowych i lokalowych wymaganych odpowiednimi ministerialnymi przepisami Oddziały Położniczo Ginekologiczny i Neonatologiczny uzyskały II POZIOM REFERENCYJNY w ramach ogólnopolskiego trójstopniowego selektywnego podziału w opiece nad matką i dzieckiem.

Co to znaczy dla naszych pacjentek?
Oddziały nasze przygotowane są do prowadzenia ciąż ze średnimi patologiami oraz porodu i opieki nad dzieckiem po ukończonym 32 tygodniu trwania ciąży – również wielopłodowej. (Zapewnia to podwyższenie poziomu opieki i wreszcie zakończenie problemu szukania wolnych miejsc dla naszych pacjentek w szpitalach warszawskich).

SZPITAL PRZYJAZNY DZIECKU
W 1998 roku Szpital uznany został za PRZYJAZNY DZIECKU, ponieważ spełnia wszystkie 10 kroków do udanego karmienia piersią. 10 kroków do udanego karmienia piersią ustaliła Światowa Organizacja Zdrowia WHO i Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF. Szpital gwarantuje realizację zasad opartych na poszanowaniu godności i praw kobiet ciężarnych, rodzących i położnic. Szczególnym celem tej inicjatywy jest stworzenie przyjaznych warunków do porodu i przestrzeganie praw matek karmiących.

Nasze położne posiadają kwalifikacje Certyfikowanych Doradców Laktacyjnych i zawsze służą pomocą.

Na Oddziale można wypożyczyć laktator w celu stymulacji laktacji.

IZBA PRZYJĘĆ
W Izbie Przyjęć przyjmujemy pacjentki do porodu, do planowych operacji i zabiegów jednodniowych oraz pacjentki które zgłosiły się do IP w tzw.„trybie ostrodyżurowym”. Świadczenia zdrowotne w Izbie Przyjęć są udzielane całodobowo po wcześniejszej weryfikacji ubezpieczenia zdrowotnego w Sekretariacie Oddziału.

ODDZIAŁ
Dysponujemy szesnastoma miejscami w salach poporodowych oraz czterema w salach pooperacyjnych. Większość sal jest dwuosobowa, ale na Oddziale są także sale jednoosobowe oraz trzyosobowe. Oddział posiada kuchenkę z której mogą korzystać pacjentki. W jej wyposażeniu jest lodówka, czajnik, mikrofala oraz termos z ciepłą herbatą.

Prywatne Sale
Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom zapewniamy możliwość całodobowego pobytu osoby towarzyszącej przez cały okres pobytu w Szpitalu. Wynajem sali z zapleczem sanitarnym to koszt 200 zł/dobę, bez prywatnej łazienki 150 zł/doba. Usługa dostępna wyłącznie w przypadku niepełnego obłożenia Oddziału.

Odwiedziny
Zgodnie z Regulaminem Odwiedzin Szpitala odbywają się one w godz. 14.00-18.00. Specyfika Oddziału pozwala jednak na odwiedziny poza ustalonymi godzinami, jesteśmy elastyczni i rozumiemy potrzeby naszych pacjentów.

Zmieniamy się dla Was!
Chcąc podnosić poziom udzielanych przez nas świadczeń, każda Pacjentka otrzymuje do wypełnienia ankietę, w której może podzielić się swoimi doświadczeniami. Wiedza uzyskana z pierwszej ręki pozwala nam lepiej zrozumieć potrzeby rodzących i spełniać ich oczekiwania, za czym idą bardzo dobre opinie o Oddziale.


PORADNIA GINEKOLOGICZNA (PORADNIA SPECJALISTYCZNA I PIĘTRO)
Zapisy kardiotokograficzne (KTG) wykonywane są w dni powszednie w godzinach:
poniedziałek 8.00-13.00
wtorek 8.00-13.00
środa 8.00-17.00
czwartek 8.00-13.00
piątek 8.00-17.00

Prosimy o zapisy telefonicznie bądź w rejestracji tel. 22 76 33 200.
KTG trwa ok pół godziny. Rejestracja na badanie usprawni działanie poradni i pozwoli zminimalizować kolejki.

Zdjęcie szwów odbywa się codziennie w godzinach 08.00-13.00 poza kolejnością. Pacjenci ze szwami operacyjnymi proszeni są, w miarę możliwości, o przychodzenie na zabieg w czwartki.


Zespół Kierujący Oddziałem
Kierownik: dr n. med. Ewa Jabłońska

Zastępca: lek. Andrzej Lipa
Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Elżbieta Gryczka


☎️Izba przyjęć: 22 76 33 227
Czynna całą dobę.

☎️Sekretariat: 22 76 33 106
Godziny pracy: 08.00-14.00
od poniedziałku do piątku

☎️Pokój lekarski: 22 76 33 289
☎️Ginekologia i Patologia Ciąży: 22 76 33 164
☎️Położnictwo: 22 76 33 288


TRAKT PORODOWY

☎️Pokój lekarski: 22 76 33 152
☎️Dyżurka położnych:
22 76 33 151


Poradnia Ginekologiczno-Położnicza

☎️ Rejestracja 22 76 33 200
☎️ Położna 22 76 33 130


 

Skip to content