Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Wczesne wykrywanie cukrzycy i chorób metabolicznych”, która odbędzie się 10 sierpnia,
w godz. 9.00 – 13.00, w Przychodni Specjalistycznej, na I piętrze budynku głównego Szpitala.
Mieszkańcy powiatu wołomińskiego będą mogli skorzystać z: porady diabetologa, konsultacji pielęgniarki diabetologicznej (w tym pomiaru ciśnienia, wagi, wzrostu, BMI oraz edukacji diabetologicznej), badania hemoglobiny glikowanej (z krwi) i konsultacji dietetyka.
Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze zapisywanie się pod numerami: ☎️ 22 76 33 220 lub 22 76 33 292.
 
Dlaczego warto wziąć udział w akcji? Jak czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia/pacjent.gov.pl: “Cukrzyca powoduje szereg powikłań, ciężkich chorób, niszczycielskich dla naszego organizmu. Są to m.in.: retinopatia cukrzycowa (uszkodzenie naczyń krwionośnych znajdujących się w siatkówce oka) – wraz z nią rośnie ryzyko jaskry i zaćmy, niewydolność nerek, choroba niedokrwienna serca, udar mózgu, neuropatia, czyli uszkodzenie nerwów. (…) W 2018 r. w Polsce było 2,9 mln dorosłych chorych na cukrzycę, czyli co jedenasty dorosły. Mówimy tutaj o osobach zdiagnozowanych. Tymczasem część osób ma stan przedcukrzycowy (czyli w badaniu krwi na czczo poziom glukozy 100-125 mg/dl) lub nie wie, że ma cukrzycę.” Szacunki specjalistów wskazują, że w Polsce niezdiagnozowanych w tym kierunku jest około miliona.