Miło nam poinformować, że Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie dołączył właśnie do Polskiej Federacji Szpitali, która zrzesza bezpośrednio aż 280 placówek w naszym kraju.
To organizacja funkcjonująca „ponad podziałami”, mogącymi wynikać ze struktury własnościowej, wielkości czy modelu działania zakładów leczniczych.
Głównym celem PFSz jest poprawa warunków pracy szpitali, w tym lepszego ich finansowania, polepszenia bezpieczeństwa pacjentów oraz pracowników, a także podejmowanie działań na rzecz jakości, dobrych praktyk zarządzania, edukacji oraz ustawodawstwa.
Polska Federacja Szpitali należy do Europejskiej Federacji Szpitali HOPE (obejmującej ok. 80 proc. łóżek szpitalnych w UE) i reprezentuje zrzeszone placówki na arenie krajowej oraz międzynarodowej. PFSz współpracuje również z Międzynarodową Federacją Szpitali IHF – jedyną światową organizacją szpitali.

Jako Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie jesteśmy dumni, że należymy do organizacji, której celem jest działanie na rzecz poprawy ochrony zdrowia w Polsce i na świecie.

Więcej o Polskiej Federacji Szpitali znajdziecie na stronie: www.pfsz.org