8 maja to bardzo ważna data w kalendarzu – tego dnia w naszym kraju obchodzimy Dzień Położnej. Data została wybrana nieprzypadkowo – to rocznica urodzin bohaterskiej polskiej położnej, Stanisławy Leszczyńskiej. Z okazji tego święta życzymy wszystkim Paniom, wykonującym w naszym Szpitalu ten odpowiedzialny zawód tego, co najlepsze w życiu prywatnym oraz zawodowym. Dużo satysfakcji, zrozumienia, wdzięczności i miłości.

Dzień Położnej to także okazja, by pochwalić się naszym fantastycznym zespołem pracującym na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, który towarzyszy mamom w tym wyjątkowym, a czasem i trudnym momencie narodzin dziecka. Zespołem położnych i pielęgniarek na Oddziale od lat kieruje Oddziałowa Pani Elżbieta Gryczka – profesjonalna w każdym calu, zaangażowana, spokojna i po ludzku dobra dla pacjentek i współpracowników.
Zachęcamy więc wszystkie Panie, które spodziewają się dziecka, by na ten szczególny moment wybrały właśnie nasz Szpital. Jednocześnie informujemy, że w Szpitalu odbywają się też porody rodzinne oraz działa Powiatowa Szkoła Rodzenia, do której serdecznie zapraszamy.