Ponad 260! Tyle w ubiegłym roku wykonaliśmy zabiegów endoprotezoplastyki stawów biodrowego i kolanowego. Rozwijamy się w tej dziedzinie, bo na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, który jest także Kliniką, mamy zespół doświadczonych specjalistów. Dlatego z roku na rok wykonujemy coraz więcej takich wysokospecjalistycznych zabiegów. Szczególnie, że ten właśnie rodzaj leczenia skutecznie pomaga zmniejszyć ból i odzyskać komfort życia.

– Bardzo ważny dla pacjentów jest fakt stosowania u nas nowoczesnych metod, jak małoinwazyjnego dostępu przedniego (MIS DAA). To technika, która nie powoduje uszkodzenia istotnych mięśni i ich unerwienia – mówi kierownik Oddziału dr n. med. Artur Pytlakowski. – Dzięki temu jest zdecydowanie mniej powikłań, ból pooperacyjny jest mniejszy, możliwa jest szybsza rehabilitacja, zmniejsza się ryzyko utykania po zabiegu i odsetek zwichnięć endoprotezy.

Kto kwalifikuje się do częściowej lub całkowitej wymiany stawów? Pacjenci z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego, biodrowego oraz po złamaniach szyjki kości udowej. Oczywiście, konieczna jest konsultacja i kwalifikacja do zabiegu przez specjalistę, który też wyjaśni wszystkie aspekty zalecanego zabiegu. Szczegóły w rejestracji Przychodni Specjalistycznej, nr tel. 22 76 33 200 lub na Oddziale, nr tel. 22 76 33 104.

Mamy tu jeszcze jedną dobrą wiadomość dla pacjentów – udało nam się skrócić czas oczekiwania na taki zabieg. Dziś to około 3 miesiące od wizyty kwalifikacyjnej.