W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną Wojewoda Mazowiecki w dniu 9.10.2020 r. wydał decyzję nakładającą na Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie obowiązek realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
 
W dniu 15.10.2020 r. (czwartek) w miejscu Oddziału Wewnętrznego zostanie wydzielony Oddział dla pacjentów z COVID-19. Oddział będzie dysponował 24 łóżkami, z których dwa będą łóżkami intensywnej terapii wyposażonymi w kardiomonitory oraz możliwość przeprowadzania tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Oddział będzie przyjmować pacjentów z potwierdzonym wynikiem COVID-19.
 
Apelujemy i przypominamy, że świadczenia w szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR) udzielone są w trybie nagłym pacjentowi znajdującemu się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego zgodnie z obowiązującym systemem TRIAGE. Pacjenci, których stan zdrowia drastycznie się nie pogorszył, a ich stan NIE ZAGRAŻA bezpośrednio zdrowiu i życiu, będą kierowani do Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej lub Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.