2596 to liczba zabiegów operacyjnych przeprowadzonych w tym roku przez nasz znakomity zespół lekarzy specjalistów. Operacje zaćmy (których było aż 1732), jaskry, witrektomie czy iniekcje doszklistkowe to tylko niektóre z nich. Do tego dochodzi 1547 konsultacji okulistycznych udzielonych w ramach SOR, a przecież był to trudny rok, z trwającą pandemią covid-19 i licznymi ograniczeniami!

Wszystko to możliwe jest dzięki świetnym lekarzom okulistom, którymi kieruje dr Maciej Gwóźdź, Ordynator Oddziału Okulistycznego, członek Sekcji Okulistycznej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej oraz zespołowi pielęgniarskiemu dowodzonemu przez pielęgniarkę oddziałową, Jolantę Wyszyńską i pielęgniarkę koordynującą blok okulistyczny Annę Laskowską.

Zaufanie, którym obdarzają nas mieszkańcy powiatu jest dla nas powodem do satysfakcji, a jednocześnie wyzwaniem, któremu każdego dnia staramy się sprostać. Dlatego już jesienią, dzięki wygranemu konkursowi NFZ, poszerzyliśmy zakres nowoczesnych metod leczenia osób z DME. W planach mamy też modernizację Oddziału Okulistyki i zakup najwyższej jakości sprzętu, co pozwoli jeszcze lepiej dbać o potrzeby i zdrowie naszych pacjentów.

 

Na zdjęciach przedstawiamy reprezentację zespołu Oddziału Okulistycznego lekarzy i pielęgniarek. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć!