Chcielibyśmy bardzo gorąco podziękować Staroście Panu Adamowi Lubiakowi, Zarządowi Powiatu oraz całemu Starostwu Powiatowemu
w Wołominie
za wsparcie, jakiego od początku trwania pandemii koronawirusa udzielają Szpitalowi Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Kwota uzyskanej od nich pomocy na walkę z COVID-19 w przeliczeniu na środki finansowe sięga prawie 2 milionów złotych i wyniosła ok. 1 750 000 złotych
(w tym zakup dwóch nowych ambulansów).
Na wsparcie Starostwa Powiatowego składają się zarówno środki ochrony indywidualnej (m.in. zestawy ochronne, rękawiczki, fartuchy barierowe, maski FFP2
i FFP3), płyny do dezynfekcji, jak i sprzęt medyczny. Są to wysokospecjalistyczne respiratory, kardiomonitory, lampy zabiegowe, aparaty EKG, kaniule donosowe Optiflow do tlenoterapii, wózki i ssaki medyczne, cystoskopy, hełmy do wentylacji, zestaw Airvo 2-SET i analizator parametrów krytycznych.
Starostwo Powiatowe sfinansowało też zakup analizatora PRC, dzięki któremu w Szpitalu można wykonywać testy wykrywające SARS-CoV-2. Skróciło to czas oczekiwania na wynik pobranego wymazu z kilku dni do zaledwie 1,5 godziny.
Nie można również pominąć dwóch ambulansów zakupionych ze środków Starostwa Powiatowego na walkę z COVID-19, których wartość przekroczyła
750 tysięcy złotych, a które uniezależniły Szpital w Wołominie od transportu zewnętrznego.

Ponadto w 2021 roku Starostwo Powiatowe za kwotę 134 529, 50 zł doposaży Oddział Covidowy. W ramach tych środków zostaną zakupione komplety pościeli, materace, wózki opatrunkowe, stojaki na kroplówki i wyposażenie pomieszczeń, m.in. szafki i krzesła.

Dzięki osobistemu wsparciu i zaangażowaniu Starosty Adama Lubiaka oraz Zarządu Powiatu uzyskaliśmy też środki finansowe, sprzęt
i wyposażenie od wielu zewnętrznych fundacji (m.in. specjalistyczny ambulans wraz z wyposażeniem ze środków Fundacji PKN Orlen i myjkę dezynfektor do narzędzi ze środków Fundacji PGNiG), od Wojewody Mazowieckiego i Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Wszystkim w imieniu swoim, całego Personelu i Pacjentów bardzo serdecznie dziękujemy!

Dyrekcja Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy