Twoje zdrowie w twoich rękach!
Każdy kto ma 40 lat lub więcej może zapisać się na bezpłatny pakiet – 6 lub 12 – badań diagnostycznych. Wszystko w ramach programu „Profilaktyka 40 PLUS”. A do skorzystania z niego zapraszamy do Przychodni Specjalistycznej Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie. Program został uruchomiony przez Ministerstwo Zdrowia w celu zmniejszenia skutków spowodowanych przez pandemię COVID-19. Akcja potrwa do końca czerwca.

Gorąco zachęcam do tych badań, by w trosce o własne zdrowie mieć rękę na pulsie. To łatwy sposób na szybkie i darmowe sprawdzenie, czy wszystko jest w porządku – przekonuje dr Katarzyna Kamińska Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa w Szpitalu MBNP w Wołominie. – Ponieważ pandemia wpłynęła na nagłą zmianę stylu życia, ograniczenie aktywności fizycznej i wzrost stresu, co spotęgowało ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne, dlatego tak ważne jest teraz kontrolowanie stanu zdrowia, by lekarz mógł, w razie potrzeby, szybko wdrożyć właściwe leczenie.

Co trzeba zrobić, aby skorzystać z pakietu badań?

Następnie wystarczy już tylko zarejestrować się w Przychodni Specjalistycznej na I piętrze budynku Szpitala osobiście lub telefonicznie pod numerem:
22 76 33 220 lub 22 76 33 292 lub 22 76 33 294.

Na umówioną wizytę pacjenci proszeni są o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości i wygenerowanego e-skierowania.

Trzy pakiety badań

Profilaktyka 40 PLUS zakłada realizację badań diagnostycznych w formie pakietów dedykowanych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn oraz pakietu wspólnego.

Pakiet badań diagnostycznych dla kobiet będzie zawierał:

1. morfologia krwi obwodowej ze wzorem odsetkowym i płytkami krwi
  2. stężenie cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy
  3. stężenie poziomu glukozy
  4. oznaczenie hemoglobiny glikowanej HbA1c
  5. kreatynina
  6. badanie ogólne moczu
  7. kwas moczowy
  8. krew utajona w kale

Pakiet badań diagnostycznych dla mężczyzn będzie zawierał:

1. morfologia krwi obwodowej ze wzorem odsetkowym i płytkami krwi
  2. stężenie cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy