Jadące zastępy wozów strażackich oraz dźwięki syren innych niż karetki rozbrzmiały dziś na terenie Szpitala. Na szczęście, to tylko ćwiczebny alarm pożarowy dla pracowników administracyjnych przeprowadzony przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołominie.

Zgodnie ze scenariuszem ćwiczenia, na jednym z pięter budynku Przychodni Specjalistycznej doszło do wybuchu pożaru. Inspektor ochrony przeciwpożarowej ogłosił alarm oraz powiadomił odpowiednie służby ratownicze, a wyznaczeni pracownicy przystąpili do ewakuacji budynku. Już po kilku minutach na miejsce przyjechała straż pożarna, która rozpoczęła przeszukiwanie budynku. Okazało się, że znajduje się w nim nieprzytomna osoba. Poszkodowany został wyniesiony z miejsca zagrożenia oraz została udzielona mu pomoc przedmedyczna. W tym samym czasie strażacy umieszczeni na wysięgniku pomagali osobom, które utknęły w pomieszczeniu na najwyższym piętrze budynku. Po przeprowadzeniu rozpoznania, zespół strażaków szybko dotarł do źródła ognia i przeprowadził skuteczną akcję gaśniczą. Dzięki sprawnemu działaniu zespołu pod kierownictwem mł. kpt. Jana Sobkowa, wszyscy pracownicy cali i zdrowi mogli wrócić do swoich obowiązków.

Celem szkolenia było praktyczne przećwiczenie ewakuacji części personelu Szpitala oraz przypomnienie  wszystkim o zasadach postępowania na wypadek zaistnienia pożaru w miejscu pracy.

Działania szkoleniowe będą trwać do czwartku 29 czerwca.