Mamy świetne wiadomości dla pacjentów. Na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym w naszym Szpitalu przeprowadzone zostały kolejne zabiegi z zakresu urologii onkologicznej dzięki współpracy z lekarzami ze Specjalistycznego Szpitala Urologicznego Mazovia w Warszawie.
Zespół lekarzy pod kierunkiem dr n. med. Tomasza Szopińskiego wykonał w czwartek cztery zabiegi, z których dwa polegały na radykalnym usunięciu nerki.
– W tych dwóch przypadkach zaawansowanie choroby wymuszało usunięcie nerki. Wykonaliśmy je metodą laparoskopową, czyli mniej inwazyjną – mówi Izabela Maj lekarz z Mazovii, biorąca udział we wczorajszych operacjach. – Podczas zabiegów użyta została technologia laparoskopii 3D, w której dzięki specjalnym okularom, które pozwalają widzieć przestrzennie, zwiększa się precyzję minimalnie inwazyjnych zabiegów. Daje to więcej możliwości w trakcie operacji, skraca się również czas rekonwalescencji.
Wcześniej, 2 tygodnie temu, lekarze z Mazovii przeprowadzili w naszym Szpitalu operację endoskopowego leczenia kamicy nerkowej, wykonaną nowoczesną metodą – laserowego kruszenia złogów w drogach moczowych.
To naprawdę dobre informacje dla pacjentów, którzy dotychczas nie mieli dostępu w naszym szpitalu do tego rodzaju specjalistycznych zabiegów. Od kwietnia 2022 r. dzięki współpracy ze szpitalem Mazovia leczenie pacjentów urologicznych możliwe jest również w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie.