W wakacje myślimy o zorganizowaniu dzieciom czasu wolnego i zapewnieniu im wielu atrakcji. Ale warto w tym czasie też zatroszczyć się o ich zdrowie, by w przyszłości uniknąć długofalowych konsekwencji. Kiedy, jeśli nie teraz?
Nie jest odkryciem, że profilaktyka jest najważniejsza, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Wakacje to idealny czas na dokładne sprawdzenie zdrowia naszych pociech – mówi ordynator Oddziału Pediatrycznego Ewa Kutyłowska. – W tym okresie mamy zdecydowanie mniej zachorowań infekcyjnych, dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić im pojedyncze sale, by w komfortowych warunkach można było przeprowadzić konieczne badania.

Na naszym oddziale dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą skorzystać z dokładnej diagnostyki w kierunku:
✅ otyłości,
✅ zakażeń układu moczowego,
✅ nadciśnienia tętniczego (tu jest możliwość całodobowego zapisu ciśnienia Holter RR).
Te właśnie choroby stały się chorobami cywilizacyjnymi i coraz częściej dotykają dzieci już w okresie szkoły podstawowej.
Badania diagnostyczne pomogą wyłapać schorzenia już na wstępnym etapie i ustalić właściwy tok dalszego postępowania, konsultacji u specjalistów, czy celowanej diety i może dzięki temu uniknąć skomplikowanego leczenia.
Aby skorzystać z takich badań wystarczy mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu z zaznaczonym podejrzeniem jednej z ww. dolegliwości i koniecznością pełnej diagnostyki. Potem już tylko trzeba umówić się telefonicznie na przyjęcie na oddział: ☎️ 22 76 33 133 lub 22 76 33 134.