Realizujemy kolejny prozdrowotny program profilaktyczny dla naszych mieszkańców, finansowany ze środków Starostwa Powiatowego. Tym razem zapraszamy osoby z bólami kręgosłupa!
„Profilaktyka i postępowanie w zespołach bólowych odcinka lędźwiowo-krzyżowego i szyjnego”to program przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia, które cierpią na przewlekłe dolegliwości odcinka C i LS kręgosłupa.

Jest on prowadzony w kwietniu, maju i czerwcu 2021r.
W każdym miesiącu stworzone zostaną dwie grupy pacjentów:
1. grupa z dolegliwościami odcinka LS
2. grupa z bólami odcinka C.

W każdej z grup znajdą się po 4 osoby. Zajęcia odbywać się będą 2 razy w tygodniu przez miesiąc. Każde spotkanie potrwa 40 minut.
Pierwsza konsultacja zostanie poświęcona kwalifikowaniu pacjentów do programu przez lekarza ortopedę oraz edukacji w zakresie profilaktyki i postępowania
w zespole bólowym, z którym zgłosił się uczestnik.

Kolejne 4 spotkania to zajęcia  typu „zdrowy kręgosłup” prowadzone przez mgr fizjoterapii w Zakładzie Rehabilitacji Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy
w Wołominie. Po odbyciu serii zajęć pacjent przez kolejne dwa tygodnie wykonuje te same ćwiczenia w domu i po miesiącu spotyka się ponownie z lekarzem ortopedą. Ten oceni, czy dolegliwości, z którymi uczestnik zgłosił się do programu, uległy zmniejszeniu oraz czy pacjent ma odpowiedni poziom wiedzy
w temacie profilaktyki przeciwbólowej, by zapobiegać nawrotom bólu. Lekarz wskaże też każdemu pacjentowi dalszą ścieżkę leczenia i rehabilitacji.

Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy odbywają się w rejestracji Zakładu Rehabilitacji: 22 7633292; 22 7633220.