Wczoraj w naszej Przychodni Specjalistycznej pacjenci mogli skorzystać z porad ekspertów – specjalistów z Oddziału Chirurgicznego Ogólnego: prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Paśnika, dr Piotra Szenka – kierownika Oddziału oraz lek. Łukasza Jarosza. Pierwszy dzień była bardzo intensywny, zgłosiło się ośmiu pacjentów. To dowód na to, że wychodzimy naprzeciw potrzebom osób, które wymagają profesjonalnej opieki w leczeniu otyłości i otyłości olbrzymiej.
 
– Pacjenci często przyznają, że stoją już pod ścianą, że nie potrafią poradzić sobie sami. Trzeba pamiętać, że otyłość nie bierze się z dnia na dzień. To są problemy, które gromadzą się latami – mówi prof. Krzysztof Paśnik. – W pewnym momencie chorzy dochodzą do wniosku, że tylko chirurgiczne leczenie otyłości, jako jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia, może im pomóc.
 
– Pomoc bariatryczna to nie tylko lekarze chirurdzy, to także interniści, psychodietetycy, fizjoterapeuci czy anestezjolodzy – dodaje dr Piotr Szenk. – Należy podkreślić, że otyłość to schorzenie wieloaspektowe i trzeba to wziąć pod uwagę już na wstępie przygotowania do operacji.
 
Zainteresowanych szczegółami procesu leczenia odsyłamy do wywiadu, jakiego udzielił nam profesor Paśnik🥼⬇️
 
Chętni do skorzystania z konsultacji powinni mieć skierowanie od lekarza rodzinnego do poradni chirurgicznej z rozpoznaniem „Otyłość spowodowana nadmierną podażą energii” E66 wg ICD-10.
Szczegóły pod nr tel. 📞22 76 33 200 oraz na naszej stronie ⬇️