🏥Położenie: Oddział Chirurgiczny Ogólny znajduje się na V piętrze w budynku głównym Szpitala.

W dniu 18.08.2020 r. oddany do użytku został nowo wyremontowany Oddział Chirurgiczny.
Liczy 27 łóżek, które rozmieszczone są w salach 3, 4 i 5 osobowych. W każdej sali znajduje się łazienka, panele przyłóżkowe z systemem przywołującym oraz ustawianiem światła do czytania, panel regulujący położenie pacjenta w łóżku, stoliczki przyłóżkowe z wysuwaną tacą ułatwiająca spożywanie posiłków, parawany pozwalające zachować intymność, szafki na kluczyk, telewizor, rolety oraz tapety przedstawiające krajobrazy.

W Oddziale wykonywane są operacje z zakresu chirurgii ogólnej, a także niektóre operacje onkologiczne m.in. nowotworów jelita grubego.  Znaczna część operacji wykonywana jest laparoskopowo np. operacja przepukliny, operacje na jelicie grubym, resekcja jelita z powodu raka jelita grubego, operacja wypadania odbytnicy oraz wszczepianie cewników Tenckchoffa.

Oddział specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu chorób tarczycy oraz chorób proktologicznych (choroby jelita grubego i odbytnicy). Dysponuje bogatym zapleczem diagnostycznym oraz wykwalifikowanym personelem specjalizującym się w zakresie diagnostyki i leczenia  pacjentów wymagających zabiegów chirurgicznych i proktologicznych. W Oddziale odbywa się także przygotowanie chorych do planowych operacji bariatrycznych czyli chirurgicznego leczenia otyłości.

Oddział Chirurgii Ogólnej:

Odwiedziny pacjentów
Odwiedziny odbywają się codziennie od godziny 12:00.
Ordynator lub upoważniony przez niego lekarz może ograniczyć odwiedziny pacjentów
ze względu na możliwości organizacyjne, wystąpienie zagrożenia epidemiologicznego
lub bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów.

Kwalifikowanie pacjentów do operacji i ustalanie terminu przyjęcia odbywa się w Punkcie Konsultacyjnym w Poradni Chirurgii Ogólnej w Przychodni Specjalistycznej Szpitala w godzinach 12.00 – 14.30.

Zapisy do Punktu Konsultacyjnego prowadzi sekretariat Oddziału Chirurgicznego Ogólnego. Czas oczekiwania na planową operacje to około 2 -3 miesiące.

Przyjęcia odbywają się w każdą środę
Konsultacje przeprowadza Ordynator: dr n med. Przemysław Ciesielski.

Poradnia Chirurgii Ogólnej

W szpitalu działa Poradnia Chirurgii Ogólnej, która przyjmuje chorych do kontroli po zabiegach operacyjnych,  a także zajmuje się pacjentami wymagającymi chirurgicznego leczenia ambulatoryjnego (wówczas konieczne jest skierowanie od lekarza POZ). Poradnia Chirurgii Ogólnej świadczy także usługi w zakresie proktologii. W ramach Poradni Chirurgii Ogólnej pacjenci onkologiczni przyjmowani są poza kolejnością bez skierowania. Diagnostyka i leczenie odbywa w ramach Poradni oraz Oddziału Chirurgicznego Ogólnego we współpracy z  Mazowieckim Centrum Onkologii w Wieliszewie.

Informacje dodatkowe:
Działalność dydaktyczna Oddziału Chirurgicznego Ogólnego

  • staże specjalizacyjne z chirurgii ogólnej w ramach specjalizacji z chirurgii, ginekologii, urologii i ortopedii. Terminy realizacji szkoleń wymagają indywidualnego ustalenia z Kierownikiem  Oddziału.
  •  spotkania studentów medycyny zainteresowanych chirurgią, będących członkami Studenckiego Koła Naukowego we współpracy z  Uniwersytetem Medycznym w Warszawie.
Publikacje

Zespół Kierujący Oddziałem

  • Ordynator:                                                                                                                                                                                                                                                     Dr n. med. Przemysław Ciesielski

  • Zastępca Ordynatora: dr Jakub Szałas
  • Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Jolanta Mateńka

☎️Pokój lekarski: (22) 76 33 116, (22) 76 33 124, (22) 76 33 344

☎️Dyżurka pielęgniarek: (22) 76 33 117

☎️Sekretariat: (22) 76 33 119

☎️Fax: (22) 76 33 344